PDA

Zobacz pełną wersję : Pieluchowanie szczupaka



Wyga
25-10-2013, 08:41
Zaczęły się nam przecieki, takie notoryczne, wczoraj 5 razy przebierałam całą Zośkę.
Do tej pory zapinałam pieluchę na maxa, spiętą napami w wersji najmniejszej, no ale dziecko urosło, zaczęły się od duszenia na udach. Postanowiłam pokombinować, zwiększyłam pieluszkę, zapinałam trochę luźniej. Skończyły się odciski, zaczęły przecieki. Szczególnie między nogami.
Zośka to szczupak jest i to na takim etapie teraz, że zapięcie pieluchy najmocniej owszem trzyma ale zostawia odciski, lekkie poluzowanie: przecieki.
Może źle zapinam kieszonkę?

Guest
25-10-2013, 14:24
jaką?

Wyga
25-10-2013, 14:28
NappiMe

Guest
25-10-2013, 14:31
mi nie przeciekały z przeszytymi gumkami
bez awaryjne tysiuli, aplle

Wyga
25-10-2013, 14:42
Kokosi tez chyba mają przeszycia niektóre..
Zastanawiam się czy problem będzie wracał.

owieczka33
25-10-2013, 21:54
Wyga, Niunia też szczuplak i pasuja nam rzepy, bo dają mozliwość precyzyjniejszej regulacji zapięcia (luźniej-mocniej nie determinuje odległośc między napami). Poza tym- na przecieki przy nóżkach "falbanki" takie:
http://imageshack.us/a/img12/917/imgp8155.jpg

to akurat z mother ease, ale mają je też Imse Vimse i inne.

Na pocieszenie, to minie, jak Twoja Niunia podrośnie :)

Magenta
26-10-2013, 17:21
Moja nie szczupak ale w kieszonkach bez przeszyc przecieki byly bardzo czesto, jedna przerobilam i ma przeszycia i jest ok, jeśli już to z powodu przetrzymania pieluszki na pupie.

Wyga
26-10-2013, 17:38
Moja nie szczupak ale w kieszonkach bez przeszyc przecieki byly bardzo czesto, jedna przerobilam i ma przeszycia i jest ok, jeśli już to z powodu przetrzymania pieluszki na pupie.

No ja właśnie ostatnio, z uwagi na przecieki zmieniam bardzo często wkłady.

Jak wykonać takie przeszycia?

RoxieSTB
26-10-2013, 18:32
tez mam szczupaka, tez zdazaly nam sie przecieki w kieszonkach. Niestety przeszycia bardzo obcieraly udka mlodego.

Kinyya
01-11-2013, 15:48
My mamy taki sam problem, przecieka nam mnóstwo kieszonek i to czasem na 10 min po założeniu... albo źle zakładam, albo syn ma za szczupłe uda, albo może nie mają chłonności jak należy... ale czasami już mam tak mocno ich dosyć! Uwielbiam kieszonki za szybkie przebieranie, ale jak dotąd tylko otulacze mnie nie zawodzą...Od wczoraj zaczęłam kombinować co jest na rzeczy, może jeszcze polubimy się z kieszonkami, ale fakt - brak im przeszyć... zastanawiam się czy w naszym przypadku nie lepiej je odsprzedać i kupić z przeszyciami... chyba że mi syn utyje ;)

kamilam
03-11-2013, 15:44
W kieszonkach bez przeszyć trzeba bardzo zwrócić uwagę żeby po założeniu polerek nie wyłaził i go dokładnie pochować przy nóżkach, do tego w środek jakiś super chłonny wkład, ja lubiłam ręczniczki bambusowe + jakiś mały wkład, ale też wkładki bumgenius były super i powinno się udać. Takich kieszonek bez przeszyć trzeba się nauczyć ale moim zdaniem mniej się odciskają w udkach niż te z przeszyciami, jak już sie je opanuje to nie przeciekają :)

melodi
16-11-2013, 22:53
U nas synek powoli się chudzina robi, i go w górę wyciąga, super nam się sprawdzają wełniane gatki. Kieszonki różnie, flipy jakoś nam nie podchodzą, ale w gatkach się zakochałam ;)

Magenta
17-11-2013, 01:34
oj dawno nie zaglądałam, ale ja nie zauważyłam, żeby małej się na kieszonkach z przeszyciami cokolwiek odciskało, pieluszki naszych dziewczyn zwłaszcza sa IMO tak delikatne, że nie mam obaw co do przeszyć, tyle, że u nas nawet bumgenius dość szeroki przecież nie zostawia śladów :) może dobry model mam(córki):lol:

Wyga
04-02-2014, 13:19
bez maszyny nie da rady zrobić przeszyć? Musimy poprzerabiać kieszonki. Ciągle mamy przecieki, nieważne jak zapnę czy schowam polar czy nie. On i tak, kiedy dziecko się wierci, gdzieś zawsze wyjdzie.

kamilam
04-02-2014, 17:04
może spróbuj jeszcze pokombinować z wkładami, jakieś bardziej chłonne, nam bardzo pasowały składane ręczniczki bambusowe, muśliny ecopi w kieszonki, wkład musi dokładnie wypełniać pieluszkę od gumki do gumki, może też odtłuść kieszonki
wydaje mi się że przeszycia w ręku też można zrobić ale nie będzie takiego efektu jak na maszynie niestety

Wyga
04-02-2014, 19:27
Przyznaje, że wkłady z mikro chronią przed przeciekami bardziej, niż bambusowe. Zostaje mi wybór: albo zrobić przeszycia albo wymienić wszystkie bambusy na inne.

kamilam
04-02-2014, 20:54
ja lubiłam bambusy ale takie do składania idealnie wypełniały kieszonki, dopóki nie wymieniłam zwykłej chińskiej mikrofibry na muśliny ecopi, ręczniki bambusowe, wkłady applecheeks to też cierpiałyśmy na przecieki w kroczku z tym że raczej w pieluszkach z przeszyciami bo to w większości chinki były
jedyną chinką która mi nie przeciekała to była Alva z podwójnym rzędem kolorowych nap :)
Później jak już zaopatrzyłam się w odpowiednie wkłady to już większość kieszonek nie przeciekała także te bez przeszyć.

Wyga
01-03-2014, 13:05
Mam przeszycia w kieszonkach i jest super! nawet nie muszę maksymalnie możliwie zapinać pieluchy, bo trzyma!
Przeszycia to jest to! Kurcze, lubiłam wielo ale teraz jest o niebo lepiej ;)

Sylwia
10-03-2014, 01:46
Nam tez niestety zdarzaja sie notoryczne przecieki...

Mamy sprawdzone kroje pieluch - FB, Wonderoos, Milovia. Nie mielismy wpadki, chyba ze za dlugo przetrzymane na pupie.

Wklad musi dokladnie wypelniac kieszonkę...

No i zawsze mozna ubrać dziecko w zestaw pielucha + getry, wtedy nie trzeba przebierać ;)

Sent from my RM-892_eu_poland_322 using Tapatalk