PDA

Zobacz pełną wersję : do użytkowniczek otulacza disany...



Karolaino
22-04-2009, 21:28
...śliczny jest ale jaki rozmiar mam kupić dla solidnie zbudowanego chłopa, który powoli wskakuje w rozmiar 92?Przed chwilą mierzyłam na nim L i po minucie ściągacz miał na pupie!Chciałabym go używać głównie do tetry złożonej w prostokąt. I czy to prawda, że wełenka farbuje pieluszki?Czekam na Wasze rady Moje Drogie :)!

Karolaino
22-04-2009, 21:28
...śliczny jest ale jaki rozmiar mam kupić dla solidnie zbudowanego chłopa, który powoli wskakuje w rozmiar 92?Przed chwilą mierzyłam na nim L i po minucie ściągacz miał na pupie!Chciałabym go używać głównie do tetry złożonej w prostokąt. I czy to prawda, że wełenka farbuje pieluszki?Czekam na Wasze rady Moje Drogie :)!

Biedronka
22-04-2009, 21:31
najlepszy był by XL
na chwile obecna takiego nei mamy :|
farbuje w praniu pierwszy raz .
mi pieluch nie farbował :?


jak cos to pisz na pw do mnie w sprawie disany .

Biedronka
22-04-2009, 21:31
najlepszy był by XL
na chwile obecna takiego nei mamy :|
farbuje w praniu pierwszy raz .
mi pieluch nie farbował :?


jak cos to pisz na pw do mnie w sprawie disany .

mart
22-04-2009, 21:31
86/92 jest za duży na moją córę o wzroście 83cm i raczej drobną (21mcy)
czyli na dużego chłopaka będzie ok.
generalnie otulacz jest "obszerny":)))

mart
22-04-2009, 21:31
86/92 jest za duży na moją córę o wzroście 83cm i raczej drobną (21mcy)
czyli na dużego chłopaka będzie ok.
generalnie otulacz jest "obszerny":)))

Biedronka
22-04-2009, 21:35
eneralnie otulacz jest "obszerny":)))

ale sie ciut przykurczy po kuracji lanolinowej :wink:
wiec ja polecałabym dla zbudowanego faceta jednak XL

Biedronka
22-04-2009, 21:35
eneralnie otulacz jest "obszerny":)))

ale sie ciut przykurczy po kuracji lanolinowej :wink:
wiec ja polecałabym dla zbudowanego faceta jednak XL

Karolaino
22-04-2009, 22:13
to teraz już zgłupiałam - L-ka wisiała mu w kroku, to co dopiero XL?A może powinnam ją sobie zostawić tylko zrobić słynną kurację?A w jakiej temperaturze, żeby mi się skurczyła tylko ciut a nie za bardzo?A może disana z tetrą w ogóle nie idą w parze?

Karolaino
22-04-2009, 22:13
to teraz już zgłupiałam - L-ka wisiała mu w kroku, to co dopiero XL?A może powinnam ją sobie zostawić tylko zrobić słynną kurację?A w jakiej temperaturze, żeby mi się skurczyła tylko ciut a nie za bardzo?A może disana z tetrą w ogóle nie idą w parze?

Biedronka
23-04-2009, 08:03
to teraz już zgłupiałam - L-ka wisiała mu w kroku, to co dopiero XL?
zle zinterpretowałam twojego pierwszego posta
Myslałam że był za mały i dlatego zjeżdzał z niego :roll:
przepraszam .

dobrze że napisałaś .
Jesli był za luzny to zrób kuracje i zobaczysz efekt .

Ja generalnie nie uzywam tetry do disany tylko formowanki .
Ale dziewczyny tutaj pisały że uzywają .
Poszukaj na forum wypowiedzi w dziale pieluszkowym :D

Biedronka
23-04-2009, 08:03
to teraz już zgłupiałam - L-ka wisiała mu w kroku, to co dopiero XL?
zle zinterpretowałam twojego pierwszego posta
Myslałam że był za mały i dlatego zjeżdzał z niego :roll:
przepraszam .

dobrze że napisałaś .
Jesli był za luzny to zrób kuracje i zobaczysz efekt .

Ja generalnie nie uzywam tetry do disany tylko formowanki .
Ale dziewczyny tutaj pisały że uzywają .
Poszukaj na forum wypowiedzi w dziale pieluszkowym :D

Karolaino
23-04-2009, 08:45
w takim razie spróbuję, bo otulaczyk jest po prostu śliczny i szkoda mi go puścić w świat :) !Już zaczęłam szukać formowanek na mojego giganta :twisted: .

Karolaino
23-04-2009, 08:45
w takim razie spróbuję, bo otulaczyk jest po prostu śliczny i szkoda mi go puścić w świat :) !Już zaczęłam szukać formowanek na mojego giganta :twisted: .

Mag
23-04-2009, 08:56
na 92 zdecydowanie można by otulacz przykurczyć.
Maria nosi teraz taki rozmiar i przypuszczam,że M by była na styk, a znowuż L jest taka luźnawa (czyli zjeżdża z pupy z wkładkami w środku i trzyma ją tylko body).

Mag
23-04-2009, 08:56
na 92 zdecydowanie można by otulacz przykurczyć.
Maria nosi teraz taki rozmiar i przypuszczam,że M by była na styk, a znowuż L jest taka luźnawa (czyli zjeżdża z pupy z wkładkami w środku i trzyma ją tylko body).

agama
23-04-2009, 11:38
My wlasnie zaczelismy uzywac disany i... jestem lekko rozczarowana... Z tetra totalnie nam opada. Mam takie wrazenie, ze te sciagacze przy nozkach sa za waskie a ten w pasie za szeroki. Maly nosi rozmiar ok 80, a my mamy 74-80, czyli z tego co pamietam M ( nie moge sprawdzic bo aktualnie spi razem z dzieckiem ;). Do formowanki jest ok, chociaz pupa w nim meeega wielka sie wydaje. No i na noc jak na razie bez wyciekow przy nozkach, co sie czesto wczesniej zdarzalo. Ogolnie chcialabym pouzywac jeszcze, co radzicie zrobic? - Postraszyc, zlanolionowac? Boje sie tylko, ze po jakis drastycznych zabiegach te sciagacze przy nozkach wejda co najwyzej na kostki... :roll: A moze wstawie jaks gumke w pasie, tylko ze tam chyba nie ma dziurki jak w storchenkinder :(... Qrcze, a tak sie cieszylam, ze zakupilam...

agama
23-04-2009, 11:38
My wlasnie zaczelismy uzywac disany i... jestem lekko rozczarowana... Z tetra totalnie nam opada. Mam takie wrazenie, ze te sciagacze przy nozkach sa za waskie a ten w pasie za szeroki. Maly nosi rozmiar ok 80, a my mamy 74-80, czyli z tego co pamietam M ( nie moge sprawdzic bo aktualnie spi razem z dzieckiem ;). Do formowanki jest ok, chociaz pupa w nim meeega wielka sie wydaje. No i na noc jak na razie bez wyciekow przy nozkach, co sie czesto wczesniej zdarzalo. Ogolnie chcialabym pouzywac jeszcze, co radzicie zrobic? - Postraszyc, zlanolionowac? Boje sie tylko, ze po jakis drastycznych zabiegach te sciagacze przy nozkach wejda co najwyzej na kostki... :roll: A moze wstawie jaks gumke w pasie, tylko ze tam chyba nie ma dziurki jak w storchenkinder :(... Qrcze, a tak sie cieszylam, ze zakupilam...

yena
23-04-2009, 12:57
Moim zdaniem ten otulacz jest świetny, ale tylko z jakimś body (wtedy rozmiar nie ma takiego znaczenia).
Używam 86/92 (12-24 miesiące) od bardzo dawna, bo dostałam ten otulacz w ramach przeprosin od sklepu (zamówiłam mniejszy, czekałam ponad miesiąc i w końcu zwrócono mi pieniądze, przesłano większy rozmiar o kuponie na 5 funtów nie wspomnę :)). Nie pamiętam, ile dokładnie Tosia wtedy miała, ale chyba około 6 miesięcy. Był większy, ale w niczym to nie przeszkadzało.
Do otulacza dorosła, bo ma teraz 16 miesięcy, a on zjeżdża jak zjeżdżał, o czym w innym wątku.

yena
23-04-2009, 12:57
Moim zdaniem ten otulacz jest świetny, ale tylko z jakimś body (wtedy rozmiar nie ma takiego znaczenia).
Używam 86/92 (12-24 miesiące) od bardzo dawna, bo dostałam ten otulacz w ramach przeprosin od sklepu (zamówiłam mniejszy, czekałam ponad miesiąc i w końcu zwrócono mi pieniądze, przesłano większy rozmiar o kuponie na 5 funtów nie wspomnę :)). Nie pamiętam, ile dokładnie Tosia wtedy miała, ale chyba około 6 miesięcy. Był większy, ale w niczym to nie przeszkadzało.
Do otulacza dorosła, bo ma teraz 16 miesięcy, a on zjeżdża jak zjeżdżał, o czym w innym wątku.

Nymphadora
23-04-2009, 13:13
A wiecie, ze sa tez takie otulacze jednowarstwowe? Z mysla o upalach wlasnie.

Co do zjezdzania i luzow - im dluzej noszony, z dwa razy wyprany (za kazdym razem z kuracja oczywiscie) tym bardziej zbity sie robi. Nie zjezdza tak i mniej przecieka.

Minus tych otulaczy jest taki, ze schna dwa dni.

Nymphadora
23-04-2009, 13:13
A wiecie, ze sa tez takie otulacze jednowarstwowe? Z mysla o upalach wlasnie.

Co do zjezdzania i luzow - im dluzej noszony, z dwa razy wyprany (za kazdym razem z kuracja oczywiscie) tym bardziej zbity sie robi. Nie zjezdza tak i mniej przecieka.

Minus tych otulaczy jest taki, ze schna dwa dni.

Karolaino
23-04-2009, 13:44
hmm w takim razie sprawa wymaga głębszego przemyślenia, bo generalnie chciałam mu go zakładać do t-shirtów (z bodziaków powoli wyrasta a takowe na 98 nie tak łatwo znaleźć...). A jak to wygląda w przypadku Storchenkinder - czy rozmiar dobrany do wzrostu jest bardziej "przypasowany"?

Karolaino
23-04-2009, 13:44
hmm w takim razie sprawa wymaga głębszego przemyślenia, bo generalnie chciałam mu go zakładać do t-shirtów (z bodziaków powoli wyrasta a takowe na 98 nie tak łatwo znaleźć...). A jak to wygląda w przypadku Storchenkinder - czy rozmiar dobrany do wzrostu jest bardziej "przypasowany"?

Mag
23-04-2009, 14:08
przy storchenie jest jeden problem (znany mi też z autopsji),mianowicie pupa i pas współgrają ze sobą rozmiarowo,a wycięcia na nóżki już nie.czyli kupisz rozmiar wg. ciebie dobry i faktycznie będzie pasował,a w udach bedzie za ciasny.
jako że w storchenie mozna wciągnąć gumkę w pasek i otulacze wełniane z reguły mają spory zapas rozmiarowo,to jest problem z dopasowaniem rozmiaru gatek.
zresztą jeśli chodzi o gacie wełniane (nie otulacze),to problem dopasowania istnieje zawsze,do tego wg. mnie różnie trzymają wkładki,jeśli nie uzywamy spodni,rajstop czy body (czyli w lato),natomiast problem znika lub się minimalizuje,gdy uzywamy formowanek.
ale...wiadomo,one wszystkie są super fajne i świetnie izolują :)
niestety trzeba się namęczyć z wyborem rozmiaru,czyli kaska leci :wink:

Mag
23-04-2009, 14:08
przy storchenie jest jeden problem (znany mi też z autopsji),mianowicie pupa i pas współgrają ze sobą rozmiarowo,a wycięcia na nóżki już nie.czyli kupisz rozmiar wg. ciebie dobry i faktycznie będzie pasował,a w udach bedzie za ciasny.
jako że w storchenie mozna wciągnąć gumkę w pasek i otulacze wełniane z reguły mają spory zapas rozmiarowo,to jest problem z dopasowaniem rozmiaru gatek.
zresztą jeśli chodzi o gacie wełniane (nie otulacze),to problem dopasowania istnieje zawsze,do tego wg. mnie różnie trzymają wkładki,jeśli nie uzywamy spodni,rajstop czy body (czyli w lato),natomiast problem znika lub się minimalizuje,gdy uzywamy formowanek.
ale...wiadomo,one wszystkie są super fajne i świetnie izolują :)
niestety trzeba się namęczyć z wyborem rozmiaru,czyli kaska leci :wink:

Biedronka
23-04-2009, 14:18
ale...wiadomo,one wszystkie są super fajne i świetnie izolują :)
niestety trzeba się namęczyć z wyborem rozmiaru,czyli kaska leci :wink:

to prawda
ale podstawa do dobrego noszenia jest dobry dobór rozmiarówki i KURACJE
ja mam otulacz 2 razy kurowany ;) i o niebo nosi na tyłku się lepiej niż nówka .

Nie musze zadnych bodziaków nakładać do trzymania itp.
Moje dziecie na disanie przełazi całe lato .
Zero spodenek extra i bodziaków
galoty i bluzeczkę !

Biedronka
23-04-2009, 14:18
ale...wiadomo,one wszystkie są super fajne i świetnie izolują :)
niestety trzeba się namęczyć z wyborem rozmiaru,czyli kaska leci :wink:

to prawda
ale podstawa do dobrego noszenia jest dobry dobór rozmiarówki i KURACJE
ja mam otulacz 2 razy kurowany ;) i o niebo nosi na tyłku się lepiej niż nówka .

Nie musze zadnych bodziaków nakładać do trzymania itp.
Moje dziecie na disanie przełazi całe lato .
Zero spodenek extra i bodziaków
galoty i bluzeczkę !

Karolaino
23-04-2009, 14:29
A można wiedzieć jakich gabarytów jest Twoje Dziecię i jaki dobrałaś rozmiar?

Karolaino
23-04-2009, 14:29
A można wiedzieć jakich gabarytów jest Twoje Dziecię i jaki dobrałaś rozmiar?

Biedronka
23-04-2009, 14:38
A można wiedzieć jakich gabarytów jest Twoje Dziecię i jaki dobrałaś rozmiar?

Tymek ma prawie 12 miesiecy
jest dobrze zbudowany :wink:
nosi rozmiar 80/86
disane ma w roz. L

Biedronka
23-04-2009, 14:38
A można wiedzieć jakich gabarytów jest Twoje Dziecię i jaki dobrałaś rozmiar?

Tymek ma prawie 12 miesiecy
jest dobrze zbudowany :wink:
nosi rozmiar 80/86
disane ma w roz. L

Karolaino
23-04-2009, 14:46
I wszystko jasne-mam nadzieję,że wybaczy Ci matczyną niedyskrecję...;) W takim razie na Ignasia, który ma 22 m-ce i nosi 92, L-ka po kuracji na pewno będzie pasować :)

Karolaino
23-04-2009, 14:46
I wszystko jasne-mam nadzieję,że wybaczy Ci matczyną niedyskrecję...;) W takim razie na Ignasia, który ma 22 m-ce i nosi 92, L-ka po kuracji na pewno będzie pasować :)

Biedronka
23-04-2009, 15:00
I wszystko jasne-mam nadzieję,że wybaczy Ci matczyną niedyskrecję...;) W takim razie na Ignasia, który ma 22 m-ce i nosi 92, L-ka po kuracji na pewno będzie pasować :)
tak jak piszesz :D
zrób najpierw kuracje a potem płacz ze za duży ;)
jak bedziesz jeszcze miała jakies pytania watpliwości to pytaj :wink:

Biedronka
23-04-2009, 15:00
I wszystko jasne-mam nadzieję,że wybaczy Ci matczyną niedyskrecję...;) W takim razie na Ignasia, który ma 22 m-ce i nosi 92, L-ka po kuracji na pewno będzie pasować :)
tak jak piszesz :D
zrób najpierw kuracje a potem płacz ze za duży ;)
jak bedziesz jeszcze miała jakies pytania watpliwości to pytaj :wink:

Karolaino
23-04-2009, 15:08
Płakać nie będę - co najwyżej pluć w brodę :wink: . Dzięki wielkie za pomoc!

Karolaino
23-04-2009, 15:08
Płakać nie będę - co najwyżej pluć w brodę :wink: . Dzięki wielkie za pomoc!

atelka
23-04-2009, 19:08
Biedronko a jak się sprawdza disana w nocy?

Biedronka
23-04-2009, 19:49
Biedronko a jak się sprawdza disana w nocy?

przed kuracją rano była wilgotniawa
nie mokra ale taka wilgotna

po kuracji nic ja nie rusza 8))

atelka
23-04-2009, 20:28
to czekam z niecierpliwościa na mój przyszły :)

Anna Nogajska
23-04-2009, 22:04
przy storchenie jest jeden problem (znany mi też z autopsji),mianowicie pupa i pas współgrają ze sobą rozmiarowo,a wycięcia na nóżki już nie.czyli kupisz rozmiar wg. ciebie dobry i faktycznie będzie pasował,a w udach bedzie za ciasny.


storchen robi już szorty ze ściągaczami miękkimi, które są bardzo elastyczne :). zdjęcia są przy rozmiarze s i m. powiem, nareszcie, bo mnie te wąskości w udkach starsznie wpieniały!

ogólnie szortów wełnianych nie należy kupować na wyrost, bo są z reguły obszerne. nam w pasie zjeżdżały legginsy babyidea. dzieje się tak w przypadku z wkładką, z formowanką już nie.

pojedyńczo robione otulacze moim zdaniem bez filcowania się nie sprawdzają. jedynie po kilku kuracjach lanolinowych na dzień. ale może testowałam nie te co trzeba:)

i jeszcze jedno spostrzeżenie: szorty z wysokim stanem są świetne dla noworodków (chronią pępek), super na wiosnę, jesien i zimę, bo plecki nie wychodzą. latem jednak lekko alexowi podrażniały brzuszek.
no i jakoś nie wyobrażam sobie stosowania szortów z bodziakami. jednak one lekko transportują wilgoć, więc niewykluczone, że bodziaki będą chłonąć siuśki. ale pewna nie jestem, bo nigdy nie próbowałam.

ty tyle w kwestii szacunku dla waszych portfeli :)

Karolaino
24-04-2009, 08:37
Wielkie dzięki Aniu!A czy w rozmiarze L też jest to fajowe wykończenie przy udkach, bo Ignaś to raczej typ gruboudziasty jest...

ann_a30
24-04-2009, 11:47
Mam Disanę 74/80, 6-12m-cy. Jest wsam raz i pewnie trochę jeszcze posłuży.
Niestety czerwona i farbowała z początku. Ale z pieluszek się sprało i jest OK.
Na noc sprawdza się świetnie, jednak pieluszka musi być zmieniana ze 2 razy w nocy, ale mój strasznie sika...
Używam tylko na noc z pieluszkami konopnymi EllasHouse i BabyBeehinds, jak też bambusowym Motherease.
Mam też cienki otulacz wełniany ale za duży. Mam wrażenie, że trzyma lepiej niż disana, no i jest cieńszy.

yena
24-04-2009, 12:51
i jeszcze jedno spostrzeżenie: szorty z wysokim stanem są świetne dla noworodków (chronią pępek), super na wiosnę, jesien i zimę, bo plecki nie wychodzą. latem jednak lekko alexowi podrażniały brzuszek.
no i jakoś nie wyobrażam sobie stosowania szortów z bodziakami. jednak one lekko transportują wilgoć, więc niewykluczone, że bodziaki będą chłonąć siuśki. ale pewna nie jestem, bo nigdy nie próbowałam.


miałam problem z przeciekami przed kuracją, ale po Twojej radzie Aniu, i kuracji właśnie problem zniknął bez śladu. z bodziakami można stosować je jak najbardziej. bez względu na to, co się działo w środku, z zewnątrz szorty są suchutkie.