PDA

Zobacz pełną wersję : wielopieluchowanie więcej niż jednego dziecka - dylematy



fiolka
20-11-2012, 18:40
Czy mamy, które mają dwoje małych pieluchowanych dzieci, używają tych samych pieluch? WIadomo, że formowanki i pieluchy rozmiarowe to inna kwestia, ale np w przypadku tetry, muślinów etc. to każde ma swój zestaw prany osobno czy sikają w te same pieluchy i pierzecie je razem?

mi.
20-11-2012, 18:41
Każdy ma swoje, dopiero od pewnego momentu prane razem :)

mamaduo
20-11-2012, 18:53
nie, moje mialy wspolne - nie wiem jakim cudem mialabym je rozrozniac - to OF jesli chodzi o tetre, wklady itd. Tak samo bylo z otulaczami - jedyny wyjatek stanowily BG - mialam 3 rozowe dla corki i 3 niebieskie dla syna. Chociaz zdarzalo sie ze babcia zakladala rozowy synkowi :D Ale juz IB np. nie. No i oczywiscie razem pralam.

Kasia.234
20-11-2012, 18:57
nie, moje mialy wspolne - nie wiem jakim cudem mialabym je rozrozniac - to OF jesli chodzi o tetre, wklady itd. Tak samo bylo z otulaczami - jedyny wyjatek stanowily BG - mialam 3 rozowe dla corki i 3 niebieskie dla syna. Chociaz zdarzalo sie ze babcia zakladala rozowy synkowi :D Ale juz IB np. nie. No i oczywiscie razem pralam.

pytanie pewnie zakłada dzieci z róznicą wieku a nie bliźniaki ;)

ja prałam razem, ale miałam tylko nocną pieluszkę Grzesia, po kilku razach przerzuciłam sie na jednorazówki na noc dla niego

mila
20-11-2012, 22:09
U mnie prane były razem, ale to dlatego że większy syn zużywał 1 pieluchę/dobę (w nocy). Wcześniej używał jednorazowych bo nie miałam z czym ich prać.
Nie było szans aby pomylić wielkiego wonderosa z newbornowymi Małego.

farfallina_07
20-11-2012, 22:13
Moje mialy wspolne i byly prane razem.

sharkah
21-11-2012, 00:45
U nas prane razem, ale pieluchy osobne. Tymek ma swoje nocne tylko, wcześniej, jak T. korzystał z kieszonek, to mała była jeszcze na tetrze+otulacz, potem T. się odpieluchował w dzień a mała podrosła i przeszła na kieszonki.

magnolia
21-11-2012, 00:56
u nas też mieli wspólne i razem prane

ekotata
21-11-2012, 10:55
U nas dwójka w pieluszkach na raz do października była. Córcia miała na początku swoje formowaneczki i różowego Flipa + swój mini wełniak, ale to z powodu jedynie rozmiarowego- prane pieluszki razem były. Potem razem na zmiane w OneSizach- kieszonkach śmigały smyki- teraz córa pieluszkowa, syn tylko na noc ma swoją giga CP bambusową

fiolka
21-11-2012, 19:03
pytam właśnie o dzieci z jakąś tam jednak różnicą wieku (chociaż bliźniaki też się mogą kwalifikować) - u nas będzie 2 lata różnicy i gdy prałam ostatnio ciuchy dziecięce Wicka i Lili, która się niebawem urodzi to tak mnie naszło - że nigdy nie wiadomo i że Lili może być alergikiem, albo może mieć jakieś problemy skórne spowodowane pieluchami. Chociaż z drugiej strony kupując pieluchy na bazarku mamy taką samą sytuację. Pieluchy siknięte przez inne dzieci - wyprane - nie robią krzywdy synowi ;)
Mam zamiar prać razem i używać razem. Liczę też, że syn się kiedyś odpieluchuje ;)

natala
22-11-2012, 11:09
moi mieli wspolne, prane tez razem. tylko u nas roznica wieku jednak spora byla, F uzywal glownie kieszonki a W cala reszte, a kieszonki tylko na dluzsze wyjscia. a ze obaj maja problemy skorne, to ja i tak wszystko (nasze ciuchy tez) piore w ecoverze...

Pat
25-11-2012, 00:27
Większość mają oddzielnych, bo stosuję różne rodzaje wkładów dla chłopców, więc nie mam problemu z rozróżnieniem. Formowanki też podzieliłam, ale to jakoś tak samo wyszło. Mimo to czasem zdarza się, że któryś któremuś coś podwędzi ;) Piorę razem.

chioma
28-11-2012, 16:47
Do głowy by mi nawet nie przyszło zeby prac osobno, prania i tak bedą duze ilości do ogarniecia;) Na początku bedą używać oddzielnych z względu na rozmiar, ale jak Mloda dorośnie do one-sizów, a Starszak nie pożegna sie z pieluchami to bedą nosić te same.

marjen
18-10-2013, 02:07
Mam nadzieję że tematu jeszcze nie było, a jak był to proszę o połączenie - ja nie znalazłam stosownego. (szukaj mnie nie lubi, zwłaszcza w tym dziale)
Mam pytania które kieruję w szczególności do osób które wielopieluchują więcej niż jedno dziecko naraz.
Ja wkrótce będę miałą noworodka, sterta pieluch malutkich już sobie czeka :) jednocześnie mam prawie trzylatkę która raczej się nie śpieszy do pożegnania z pieluchami. jak w takim układzie najlepiej prać i przechowywać pieluchy? Z mojego punktu widzenia nie ma problemu żeby pieluchy prać razem, ale czy na pewno nie ma z tym problemów? czy (w aspekcie higieny) opcja taka że dzieci mają niektóre pieluchy wspólne (tetry siłą rzeczy nie będę dzielić na tę dla jednego dziecka i taką dla drugiego...) OK?
poza tym za kilka miesięcy może stać się aktualny temat "wspólnych" kieszonek - córka jest drobna, jak syn będzie szybko rósł to może szybko ją gonić - tu już mniej mi się podoba wspólne używanie pieluch - a może nie mam racji?

szczerze mówiąc w ogóle nie widzę opcji prania pieluch osobno, bo lubię z pieluch robić osobny wsad do pralki a starsza aż tak wielu po sobie nie zostawia teraz... poza tym wiąże się z tym problem przechowywania brudnych pieluch przed wypraniem - dzielić na dwa wiadra/pojemniki? abstrakcja dla mnie...

a jak z przechowywaniem? czy praktyczniej jest przechowywać pieluchy dla malucha osobno czy razem z pieluchami dla starszej? nie mam na to pomysłu :(

dla jasności dodam, że badania nie wykazały żeby starsza miała pasożyty no i pytam o sytuacje modelowe, a nie o czas choroby/infekcji/biegunek itp.

za rady w stylu "odpieluchować starszą" z góry dziękuję

Mayka1981
18-10-2013, 07:05
Hej,

ja miałam wspólne, bez problemu - przy czym ja raczej prałam w 60oC.
Każdy ma swoją prywatną florę bakteryjną, natomiast nie bałabym się "mieszania" bakterii, bo niezależnie od tego z czyjego przewodu pokarmowego pochodzą nie nadają się do kontaktu z niczyją skóra pupy... Więc porządne wypranie załatwia sprawę, nie trzeba się głowić która pielucha dla kogo...

Trzymałam wsio razem - brudne w jednym wiaderku, czyste w jednej szufladzie - większe otulacze/kieszonki po lewej, mniejsze po prawej, tetra w środku ;)

A myślałaś może o EC z młodszym? Z mojego doświadczenia - to bardzo ogranicza ilość zużywanych pieluch i walki z żółtymi plamami po noworodkowych kupkach ;) może być łatwiej zapanować z nad noworodkiem niż nad starszaczką a dobry przykład i pokazanie, że maluchy też moga się załatwiać na nocnik może i starszej pomóc - taka luźna myśl, bez presji :)

Alvina
20-10-2013, 22:09
Hej,

A myślałaś może o EC z młodszym?

Hej, Jestem tutaj nowa, i nie wszystkie skróty rozumie rozwiniesz co to EC?

magnolia
20-10-2013, 23:09
na pewno było już bo pamiętam że nawet się wypowiadałam, zaraz spróbuję poszukać:)

o już mam, zbytnio się temat nie rozwinął ale można połączyć ew
http://www.chusty.info/forum/showthread.php/89569-pieluchowanie-dw%C3%B3jki-na-raz?highlight=pieluchowanie+dw%C3%B3jki

marjen
21-10-2013, 11:39
na pewno było już bo pamiętam że nawet się wypowiadałam, zaraz spróbuję poszukać:)

o już mam, zbytnio się temat nie rozwinął ale można połączyć ew
http://www.chusty.info/forum/showthread.php/89569-pieluchowanie-dw%C3%B3jki-na-raz?highlight=pieluchowanie+dw%C3%B3jki
o dzięki zaraz poproszę o połączenie

Mayka1981
21-10-2013, 15:42
Hej, Jestem tutaj nowa, i nie wszystkie skróty rozumie rozwiniesz co to EC?

EC - elimination communication, po "naszemu" NHN - naturalna higiena niemowląt, jak zwał tak zwał, w skrócie - wychowanie bezpieluchowe (albo prawie...)

Znajdziesz sporo różnych inforamacji w dziale o wychowaniu bezpieluchowym (http://www.chusty.info/forum/forumdisplay.php/221-Bezpieluchowanie-EC)- tudzież polecam książkę "pożegnanie z pieluszkami" i/lub stronę www.bezpieluch.pl (http://www.bezpieluch.pl) :)