PDA

Zobacz pełną wersję : niedrogie nosidła ergonomiczne co wybrać



vesper
29-09-2013, 10:14
Proszę o pomoc znalazłam 3 nosidła ergonomiczne w przedziale 200-300 zł Beco, Ergobaby i Womar Eco lub Eco1. Przeczytałam opinie na forum ale raczej nie wiele jest o nosidłach beco i ergobaby. Do Womaru przymierzałyśmy się w sklepie i było nam wygodnie jednak martwi mnie powtarzająca się o opinia o zbyt długich pasach naramiennych nie wiem czy w nowszych wersjach zostało to poprawione, pozostałych nie mam możliwości przymierzyć. Nosidło ma nam służyć głównie w domu i na krótkie spacery do sklepu. Dziewczyna 65 cm 6,5 kilo 6 miesięcy. Które nosidło wybrać ?

Wiewiórka
29-09-2013, 10:23
Womaru (mam na myśli równiez te naprawdę ergonomiczne) bym nie kupowała, nie jest takie wygodne. I będzie ci cięko potem sprzedać, zwlaszcza za przyjemna cenę. Beco nie znam, nie wypowiadam sie. Ergobaby moge ci polecić, jest skrojone identycznie jak tula/tuli, rózni sie tylko paroma drobiazgami glównie estetycznymi, nosi wygodnie aczkolwiek na plecach wolę manduce (ale to moje osobiste predyzpozycje). Pytaj zanim kupisz bo szkoda wydać kase na byle co, zwlaszcza na allegro. Możesz równiez kupić używane na chustostraganie. W miarę tanie jest też nubigo. No i oczywiście mietki

gosica502
29-09-2013, 10:28
Ja miałam beco i bardzo zachwycona nie byłam, jakiś taki inny sposób zakładania niż normalnie w nosidłach plus maławy panel który wystarczył tak do ok roku, później okazał się być za niski i za wąski... Z tych trzech to bym ergo wzięła.

Zazu
29-09-2013, 11:34
Ja z calego serca polecam manduce.
Mozna trafic okazje i za uzywana dac 250/300 zl.
Za kazdym razem jak znajomi widza i testuja moja manduce to po kilku dniach prosza mnie zebym im jaks w miare tania znalazla i tak juz trzy manduci upolowalam dla znajomych :)

petisu
29-09-2013, 12:54
Ergobaby na forum zwane dawniej było poprostu ergo, może dlatego nie możesz znaleść opinii, ale trochę ich było.

tintirinka
29-09-2013, 13:07
Ja bym kupiła lepsze, manduce lub tule tylko używane! Poszukaj, na pewno znajdziesz do 300 zł

asioczka
29-09-2013, 13:25
Ja bym kupiła lepsze, manduce lub tule tylko używane! Poszukaj, na pewno znajdziesz do 300 zł

Manduki nie mialam, ale uzywana Tule lub Bobe polecam!

annia
29-09-2013, 15:03
Akurat wisi Tula za 300 zł na bazarku, aż dziw że nikt jej jeszcze nie wziął.
http://www.chusty.info/forum/showthread.php/101062-Tula-za-300-pawie-za-350-indio-chyba-wymienione-)

jul
29-09-2013, 15:29
szybko poleciałabym do tkmaxxa i sprawdziła czy mają jeszcze ergobaby (ostatnio mieli - w zależności od tego gdzie po 170-200 zł) i przymierzyła. Dla nas ergo wydało się za małe, ale to dlatego, że synek był duży a mi zależało na początek na schowanych rączkach - Twoja dziewczynka drobna, powinno być ok, dziewczyny długo potrafiły w ergo dzieci nosić. Jest wygodne - miękkie pasy, odpinane (czego brakowałoby mi w tuli), kieszonka na dodatkowe drobiazgi, tylko nie kazdemu musi odpowiadać bardziej sportowy styl.

buniaaa
29-09-2013, 20:45
ja miałam ergobaby i było super, porównywalne do tula a nawet może wygodniejsze podczas noszenia 2 latka.

exxon.valdez
29-09-2013, 21:10
szybko poleciałabym do tkmaxxa i sprawdziła czy mają jeszcze ergobaby (ostatnio mieli - w zależności od tego gdzie po 170-200 zł) i przymierzyła. Dla nas ergo wydało się za małe, ale to dlatego, że synek był duży a mi zależało na początek na schowanych rączkach - Twoja dziewczynka drobna, powinno być ok, dziewczyny długo potrafiły w ergo dzieci nosić. Jest wygodne - miękkie pasy, odpinane (czego brakowałoby mi w tuli), kieszonka na dodatkowe drobiazgi, tylko nie kazdemu musi odpowiadać bardziej sportowy styl.


o, a ja dziś nawet byłam w tkmaxxie - ergobaby nie widziałam, widziałam moby - znacie to? fajne?
na pierwszy rzut oka wydawało się ok, tyle że np. pasy miało bez wypełnienia
manduca fajna, owszem (do dziś nie mogę odżałowac, że najpierw sprzedałam manducę, a potem zaszłam w ciążę;)), ale ja tez szukam czegoś ekonomicznego po bandzie;)

wrapsodia
29-09-2013, 23:37
jak pasy niewypelniane to odpada

Beco nie polecam, bardzo wąski panek i udziwnienia wewnątrz.

Z tych trzech egobaby bym wybrala albo używaną manduce czy Tula, ale kazde nosidło lepiej przymierzyc do siebie i dziecka, bo różnimy się budową ciała i nie każdemu pasuje to samo.

rodzynka007
29-09-2013, 23:42
womaru w ogole nie kupuj, mam takie nosidelko i uzylam moze z 2-3 razy, bylo nie wygodne, jakos balam sie w nim dziecko nosic. lepiej bym szukala tuli uzywanej w przystepnej cenie, mialam mozliwosc pozyczenia super nosidlo.

vesper
02-10-2013, 16:36
dzięki za wszystkie rady do tuli się przymierzyłyśmy ale niestety jest o wiele za duża pasy na maksymalnym skróceniu są o wiele za duże czy ktoś kto ma ergo mógłby mi podać wymiary panela

buniaaa
02-10-2013, 17:39
dzięki za wszystkie rady do tuli się przymierzyłyśmy ale niestety jest o wiele za duża pasy na maksymalnym skróceniu są o wiele za duże czy ktoś kto ma ergo mógłby mi podać wymiary panela
tu są http://www.chusty.info/forum/showthread.php/63328-Ergobaby?p=1294993&viewfull=1#post1294993

kathriin
07-10-2013, 08:24
potwierdzam, że w TKmaxx są ergo:) aż mi szczena opadła jak zboczyłam cenę:) 199pln!
nawet się nie zastanawiałam, tylko kupiłam, mimo, że dzieć jeszcze w brzuchu siedzi, więc sobie poleży w szafie troszkę;)

antila
15-10-2013, 19:51
Ja TK nabyłam Moby GO, bo ErgoBaby juz nie mieli. Muszę przyznać, że jestem zachwycona:)Tkanina wydaje się wytrzymała, całkiem miła w dotyku
Nosidło świetnie się dopasowuje do dziecka, ciężaru mojej młodszej w ogóle nie czuję ba nawet pięciolatkę niosłam w celach testowych i było ok.
Pasy niewypełniane, ale szerokie krzyżowane na plecach nic mi się nie wbija, klamry mocne.
Z przodu kieszonka z kapturkiem, który jest odpinany. Jedyny minus, ze niby tylko z przodu można nosić, ale ja wrzuciłam małą na plecy dało się( dodam że ja z tych niebiuściastych jestem, więc spokojnie mogłam sobie pasy z przodu krzyżować , nie miały mi czego ugniatać;)

Fiolka
16-10-2013, 13:36
Aktualnie szukam jakiegoś nosidła ale zupełnie nie wiem co wybrać.
Czy ergobaby bedzie ok? używki w miarę tanio stoją.
a co z takim czymś ? http://www.lulajbaby.com/mei-tai-blossom-p-803.html

gatita
04-02-2014, 10:59
A ma ktoś jakieś doświadczenia z Amazonas Smart Carrier? Wyglda toto fajnie, cena super (tak koło 250 zł za nówkę na allegro)... ale opinii nie mogę tu znaleźć (może nie umiem? :hide: )

Wiewiórka
04-02-2014, 12:15
Aktualnie szukam jakiegoś nosidła ale zupełnie nie wiem co wybrać.
Czy ergobaby bedzie ok? używki w miarę tanio stoją.
a co z takim czymś ? http://www.lulajbaby.com/mei-tai-blossom-p-803.html
nie brałabym, ciężko bedzie potem sprzedać. A ergobaby się sprzedają. Ergobaby mają krój tuli, różnią się kilkoma drobiazgami estetycznymi.. I potem można bez problemu sprzedać, a takie nosidło nie wiadomo jakie nie będzie się potem sprzedawało

ines
09-04-2014, 18:15
Pisałyście, że nie polecacie Womaru. Macie na myśli również Womar Zaffiro Eco?