PDA

Zobacz pełną wersję : Formowanki bambinex bambusowe



hanti
21-12-2008, 01:07
jak się sprawują?? czy ta wkładka dopinana ma z jednej strony polar ?

hanti
21-12-2008, 11:53
rozumiem że sama muszę sprawdzić ?? :wink:

pasquda
21-12-2008, 11:59
O ile dobrze pamiętam, to na forum pieluszkarni coś pisały dziewczyny o bambinexach

hanti
21-12-2008, 12:05
O ile dobrze pamiętam, to na forum pieluszkarni coś pisały dziewczyny o bambinexach

a gdzie jest to forum ? bo ze strony pieluszkarni nie mogę znaleźć

Biedronka
21-12-2008, 12:14
hanti nie mam bambinexów u siebie ale z tego co pamietam nie maja polarku
sa mieciuteńkie i fajnie chlonna bo to bambus

link masz w moim podpisie

hanti
21-12-2008, 12:16
stronkę sklepu to ja znam, o to forum mi chodziło, ale jak nie ma żadnej warstwy izolującej wilgoć od skóry to już po ptokach :lol:

Biedronka
21-12-2008, 12:17
stronkę sklepu to ja znam,
to kliknij na strone pieluszkarni i jak byk po prawekj stronie jest napis FORUM :lol: :wink:


a żeby zniwelować wilgoć próbowałaś zwykłego kawalka polaru ?
bardzo fajnie działa

hanti
21-12-2008, 12:19
o matko, ale wstyd :hide: :hide: :hide:

Biedronka a można gdzieś w Wawie ot tak po prostu zobaczyć te pieluchy ??
Kiedyś mieli swoje półki w Świecie Dziecka, a teraz ??

Biedronka
21-12-2008, 12:24
o matko, ale wstyd :hide: :hide: :hide:

Biedronka a można gdzieś w Wawie ot tak po prostu zobaczyć te pieluchy ??
Kiedyś mieli swoje półki w Świecie Dziecka, a teraz ??

hmmm...a nie fajniej np. umówic sie z Ewcią i przyjechac do nich na kawe i takie spotkania na temat pieluszek ekologicznych ?
Jest baaaaardzo sympatycznie .ok 5 rodzin z maluchami .Dzieciaki sie bawią a rodzice rozmawiaja na temat pieluszek :)
Takie spotkania dadzą odpowiedz na wszytkie pytania :)
prosze tu masz linka do takich spotkań :)
http://pieluszkarnia.pl/index.php?d=informacje&id=13

a tu gdzie znajdziesz pieluszki z pieluszkarni :
http://pieluszkarnia.pl/index.php?i4,gdzie-kupic

hanti
21-12-2008, 12:38
dzięki za rozjaśnienia wszelkie :D

dział "gdzie kupić" widziałam ale tekst "wybrane produkty Imse Vimse" nie zachęca do wycieczki z czwórką dzieci :wink:
więc jedyny sklep to ten w Pyrach, a z mojego końca Warszawy to 1,5 godzinki jazdy.

Tak na marginesie, to jeden z powodów, dla których używanie pieluch wielorazowych i chust nie jest popularne, bo nie dość że to drogie "zabawki" to jeszcze z dostępnością kiepsko.

yetta
21-12-2008, 13:32
a żeby zniwelować wilgoć próbowałaś zwykłego kawalka polaru ?
bardzo fajnie działa

Najzwyklejszy kawałek polaru wystarczy ? A jakiego polaru? Takiego zwykłego np choćby od bluzy? I jaki kawałek? Taki jak np wkładki "sucha pielucha"? I po prostu wystarczy włożyć do każdej pieluszki formowanej? A do tetry też można?

hanti
21-12-2008, 13:41
a żeby zniwelować wilgoć próbowałaś zwykłego kawalka polaru ?
bardzo fajnie działa

Najzwyklejszy kawałek polaru wystarczy ? A jakiego polaru? Takiego zwykłego np choćby od bluzy? I jaki kawałek? Taki jak np wkładki "sucha pielucha"? I po prostu wystarczy włożyć do każdej pieluszki formowanej? A do tetry też można?

ja mam na wkładkach i to wystarczy żeby mała nie miała wilgotnej pupy

myślę ze zwykły polar będzie ok, polar po prostu daje uczucie suchości przy skórze.

Gdyby nie to że Kamyk wrażliwiec jest i od razu ma czerwone krosty na tyłku, to ja bym się wogóle nie bawiła, ale ona w bambusie bez polaku odparzyła sobie solidnie tyłek, a przewijam ją baaardzo często

pasquda
21-12-2008, 13:44
a może jest uczulona na bambusa?

hanti
21-12-2008, 13:48
a może jest uczulona na bambusa?

w tetrze muślinowej i zwykłej to samo :roll: księżniczka na ziarnku grochu :lol:

pasquda
21-12-2008, 14:00
Delikatna pupencja i musi miec sucho:-)
Bo od proszku to to nie jest reakcja, bo jak tylko polarkowa warstwa jest to wszystko elegancko wygląda?

yetta
21-12-2008, 14:20
A jest jakaś różnica pomiędzy zwykłym polarem a mikropolarem?
I jeszcze czy kolor nie ma znaczenia? Może być np granatowy polar z bluzy? Czy lepiej jakiś jasny? A jaka duża wkładka do formowanej pieluchy?

hanti
21-12-2008, 14:22
też najpierw posądziłam o to płyn do prania, ale ubranka ma w tym samym prane, a tylko pod pieluszką się skóra paskudzi i tylko wtedy kiedy polarku nie ma

yetta
21-12-2008, 14:51
Kurcze mam niewielki kocyk, wydaje mi sie, że z polaru, ale pewności nie mam. Czy 100% polyester to będzie polar ?

atoja
21-12-2008, 14:54
A jest jakaś różnica pomiędzy zwykłym polarem a mikropolarem?
I jeszcze czy kolor nie ma znaczenia? Może być np granatowy polar z bluzy? Czy lepiej jakiś jasny? A jaka duża wkładka do formowanej pieluchy?

Ja pocięłam zwykły polarkowy dziecięcy szalik na wkładki. Wyszły z niego 3 szt. - troszkę krótsze niż wkładki z pieluchy one size ale sprawdzają się super.
Planuję sobie kupić kawał polaru w sklepie z materiałami i naprodukować więcej wkładek :)

Kocyk będzie OK.

yetta
21-12-2008, 15:08
Ten kocyk jednak oszczędzę. Ale szalik gdzieś powinnam mieć, czerwony i biały. Co z kolorem? Obojętne, czerwony i granatowy może być, czy lepiej jakiś jasny ??? Czyli wielkość taka np jak wkładka do bum geniusa ta większa czy ta mniejsza?

atoja
21-12-2008, 15:26
Nie mam BG więc nie wiem jakie mają wkładki :(
Co do koloru to chyba każdy będzie OK. Ja mam różowe :)
Popatrz na te wkładki:
http://www.gugu-gaga.pl/index.php?page= ... &Itemid=11 (http://www.gugu-gaga.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=455&category_id=75&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=11)
przeróżniaste kolorki :)

yetta
21-12-2008, 15:39
Aaaaa rzeczywiście paleta kolorów niezła. Dzięki. ;)

steffburton
11-04-2009, 19:56
zastanawiam sie nad takim cudem:
http://www.pieluszkarnia.pl/index.php?p295,bambinex-pieluszka-bambusowa
ma ktos? polecacie?
dla dziewczynki 6,9kg 69cm wzrostu dobry bedzie ten mniejszy rozmiar? czy moze te wieksze beda juz ok?

merolik
14-04-2009, 20:40
Ja mam jedną taką pieluszkę w mniejszym rozmiarze. Moja córeczka waży teraz 6 kilo i ta pieluszka niedługo jej posłuży, tak więc radzę kupić większy rozmiar. A co do wrażeń - no nie wiem, na pewno jest dość chłonna, ale ja i tak po każdym siku zmieniam. W każdym razie przyjemna w dotyku i zgrabna :)

aluta 23
18-04-2009, 13:53
Dziewczyny , czy któraś z Was ma formowanki bambinex bambusowe ? Zastanawiam sie nad ich kupnem, jak sie sprawdzają w praktyce , czy rozmiar 1 nie będzie za duży dla noworodka i czy otulacz NB IV nie będzie dla nich za mały?
Ale zakręciłam :D

Iwka
22-04-2009, 20:50
Nie wiem, jaki jest mniejszy rozmiar, ale ten duży jest spory - moja ma 80 cm i jakieś 10 kilo i ma dużo luzu. Ale rzep jest taki, że można spokojnie zapiąć nawet na mniejszym dziecku, pielucha się powinna ułożyć. Tylko możesz mieć problem z wciśnięciem w mały otulacz. Sam pieluszka jest mięciuteńka i bardzo miła w dotyku, co do chłonności to nie porównam, bo oprócz niej uzywam tylko kieszonek, a to zupełnie inna bajka:) Tak czy siak - polecam

Iwka
22-04-2009, 20:50
Nie wiem, jaki jest mniejszy rozmiar, ale ten duży jest spory - moja ma 80 cm i jakieś 10 kilo i ma dużo luzu. Ale rzep jest taki, że można spokojnie zapiąć nawet na mniejszym dziecku, pielucha się powinna ułożyć. Tylko możesz mieć problem z wciśnięciem w mały otulacz. Sam pieluszka jest mięciuteńka i bardzo miła w dotyku, co do chłonności to nie porównam, bo oprócz niej uzywam tylko kieszonek, a to zupełnie inna bajka:) Tak czy siak - polecam

2007
27-04-2009, 15:43
Witam ciepło.Pieluszki bambusowe-bambinex używamy od 3ech miesięcy.Mamy nieco większą wersie bo Martynka ma 17scie miesięcy.Ja jestem nimi zachwycona.Jesli chodzi o uzytkowanie to mi jedna para starcza na cały dzień pod warunkiem że małą wysadzam w krzaczkach : :D Pieluszki te nabierają większej chłonności przy każdym praniu.Możesz śmiało napisać do Ewy z pieluszkarni po więcej informacji.Ciesze się że są mamy które nie kisza swoje dzieci w pampersiakach!trzymajcie se dziewczyny!jesteście naprawdę fantastyczne mamy!:)

2007
27-04-2009, 15:50
Polecam ci stronkę www.pieluszkarnia.pl (http://www.pieluszkarnia.pl) tam Ewa mama wychowująca bezpieluchowo na wszystkie pytania odpowie.Ja używam te pieluchy i jestem zachwycona.Możesz do tych pieluch wkładać jakiś stary pocięty polar wtedy te pieluszki będą bardziej chłonne.I jak chcesz to prześlę Tobie meil ile i co potrzebujesz dla Twojego maluszka.Całusy dla dzielnej mamy która od dnia narodzin nie chce kisić malucha w pampersach i słowa uznania!

Biedronka
27-04-2009, 15:54
Polecam ci stronkę http://www.pieluszkarnia.pl tam Ewa mama wychowująca bezpieluchowo


dla sprostowania ...Ewcia nie wychowuje bezpieluchowo Jeremiasza ....i jakos tak strasznie reklamowo ten post napisany ......
mimo to miło ze zadowolona ejstes z bambinexów bo fajne pieluszki :lol:

2007
27-04-2009, 16:09
Szkoda że tak zostałam odebrana bo nie o reklamę mi chodziło...a napisałam tak o Ewie bo to naprawdę kompetentna osoba.Pozdrawiam

Biedronka
27-04-2009, 16:10
Szkoda że tak zostałam odebrana bo nie o reklamę mi chodziło...a napisałam tak o Ewie bo to naprawdę kompetentna osoba.Pozdrawiam


wiem że konkretna i miło mi że jestes zadowolona z zakupów u nas :)
tylko tak jakos ...spamowo reklamowo zabrzmiało :wink:

pozdrawiam

steffburton
27-04-2009, 17:00
ja akurat kisze :)
ciagle jakies wazniejsze wydatki mam, a paczke pampersów czasem babcia czy ciocia w odwiedziny przychodzac przyniesie i sie tak kisimy juz 7 miesiecy

steffburton
27-04-2009, 17:01
ładnie to tak na entuzjastycznego uzytkownika tak reagowac? :) :lol:

ala
27-04-2009, 17:37
ja akurat kisze :)
ciagle jakies wazniejsze wydatki mam, a paczke pampersów czasem babcia czy ciocia w odwiedziny przychodzac przyniesie i sie tak kisimy juz 7 miesiecy


a ile kosztuje paczka pampków? bo ja nie w temacie :)

Biedronka
27-04-2009, 18:23
ja akurat kisze :)
ciagle jakies wazniejsze wydatki mam, a paczke pampersów czasem babcia czy ciocia w odwiedziny przychodzac przyniesie i sie tak kisimy juz 7 miesiecy


a ile kosztuje paczka pampków? bo ja nie w temacie :)

tyle co jedna porządna pielucha :lol:
która starczy na CAŁY okres pieluchowania :wink:

Biedronka
27-04-2009, 18:25
ładnie to tak na entuzjastycznego uzytkownika tak reagowac? :) :lol:

ciesze się że to uzytkownik faktyczny :)
super spotkac takowych na swojej drodze 8))
a sprawa niedomówien juz została wyjasniona :wink:

a wracajac do tematu ....Jak wam sie podobaja bambinexy bambusowe ?
zadowolone jesteście z tych pieluch ?

steffburton
27-04-2009, 19:32
mi na razie barzo sie podobaja - ale tylko na zdjeciu. niech no tylko przeleja mi wyplate ; :D

steffburton
27-04-2009, 19:41
no nie kazda na caly - czasem jednak dzieci wyrastaja.
choiaz ogolnie sie zgadzam ze to kiepki biznes - ae biedny placi dwa razy - kupuje 82 piluchy za necale 50 zlotych i na pol miesiaca starcza, czasem nawetna dluzej.
no i moge tez upic za to jedna wielorazowke. tylko ze jedna na miesiac nie starczy :roll: ale jak premie dostane t poszaleje. mt, welniany otulaczyk, orzeszki pioroca, pare bmbusikow, fotelik do krmienia. moze nawet mi na buty starczy :lol:

IwontaG
27-04-2009, 20:55
Według mnie bardzo fajne pieluszki, super chłonne, rzepy świetnie trzymają, moje po kilku praniach nadal są mięciutkie i milutkie. Ja stosuję je na noc z otulaczem i spisują się świetnie, myślę że w lecie to mała po domu w samych będzie ganiac. Acha i co dla mnie ważne było to to, że bambus ma podobno właściwości bakteriobójcze.

Iwka
27-04-2009, 20:58
Nam bardzo pasują, mięciutkie i chłonne :)

P.S. A z tego, co wiem, to Ewa wychowuje bezpieluchowo, bo Jeremiasz już pieluszek nie używa :lool:

atoja
28-04-2009, 08:45
Poważnie 82 pieluchy starczają na pół miesiąca :shock: . Byłam przekonana że 10 w ciągu dnia zejdzie. Czyli według moich wyliczeń 8 dni i po paczce 8))

Biedronka
28-04-2009, 08:54
no nie kazda na caly - czasem jednak dzieci wyrastaja.


miałam na myśli One Size ;)
raz wydajesz kase i starcza ci do końca
ew. cos odsprzedajesz i za te pieniądze kupujesz inne na spróbowanie
...ale zawsze jestes do przodu z kasą niz jak bys uzywala wielorazówek
...o zdrowiu i EKO juz nie wspomne :hide:

madzik0711
28-04-2009, 09:02
I tak wychodzi taniej odkad uzywamy wielorazowek nie mamy odparzen, a za kase wydana na pupowe specyfiki kupilabym z 5 porzadnych pieluch, a paczka pampków starczala mi na 5 dni i to te po 90 pakowane( na poczatku tak jest), bo :baby: baczka pusci i juz pielucha do zmiany :?

Iwka
28-04-2009, 09:16
To przecież zależy od wieku dziecka. U nas szło ok. 40 na tydzień, bo Zosia często robi na nocnik. Ale odkąd używamy wielorazówek schodzi mniej. Wiaderko już zaczyna pachnieć, a ja ciągle mam czyste pieluchy, a wcale nie mamy dużo!

steffburton
28-04-2009, 09:22
mój chuscioszek ma juz 7 miesiecy i kupa jest raz na pare dni. sik tez jakos nie porazajaco czesto, chociaz bywa roznie :roll: jak wracam z pracy to troche wietrze tyłek - czasem na drzemko-podwieczorek tetre zakladam. bede te praktyki czesciej uskuteczniac jak otulaczyk nabede. od piatku sprawdzam mbank kilka razy dziennie ale wyplaty jak nie bylo tak nie ma :)
sens eko sam w sobie jest mi za mala motywacja :hide: wiem wstyd. bardziej przekonuje mnie zdrowotny - o ile do nieawna tyłek byl w idealnym stanie tak teraz nie moge odparzenia doleczyc.

a z one sizów tez dzieciaki wyrastaja :) w innym watku dziewzyny pytaja ktory one size jest wiekszy bo w tego juz sie dziec nie miesci :)

a na nocnik nie posadze bo sie kiwa jeszcze.

2007
28-04-2009, 13:29
Ogromniaste całuski dla Biedronki.Ona już wie co narobiła :kiss:

Mag
28-04-2009, 13:51
Ogromniaste całuski dla Biedronki.Ona już wie co narobiła :kiss:
nie wiem czy Alutę-autorke wątku interesują całusy dla Biedronki,ale prosiłabym o wrócenie do tematu, bo:
jest to wątek opiniotwórczy, więc ważny też dla innych osób używających wielorazówek.
prosiłabym nie zaśmiecać go,a umieszczać w nim konkretne opinie (i błagam,nie reklamujcie tak nachalnie, bo to kwas :roll: ).

2007
28-04-2009, 15:12
Pampy są wygodne sama wiem bo tez jakaś życzliwa duszyczka mi zawsze podrzuci...Ale najważniejsze to się przełamać i mieć na względzie że zaczyna być coraz cieplej i można maluchy z gołymi pupami puszczać-w zanadrzu trzymając np.tetrówki.i pamiętać że jak upał to w majtach Nam gorąco a dziecku w pampie... :(

Anna Nogajska
28-04-2009, 21:39
ja uzywam od razu rozmiaru 20 podwijam przód. tylko, żę ja mam wersję bez rzepów, zapinam na klamerkę snappi.

aluta 23
28-04-2009, 21:47
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi :D mam juz parę pieluszek:
-2 BG
-1 JBD
-1 pop-in aio
-1 easyfix popolini
- 2 otulacze NB IV
- 20 tetry
- 2 wkładki sucha pielucha i 5 z polaru , chociaż nie wiem czy na lato to dobry pomysł

Dokupie jeszcze parę formowanek, może na bazarku się coś trafi :) Myślę że na początek pieluszkowej przygody wystarczy :?

Anna Nogajska
28-04-2009, 21:51
POWODZENIA!!!!!

pisz w trakcie używanie, ciekawa jestem twoich doświadczeń :)

Weraho
19-07-2009, 18:45
Co do bambinexów to są super skrojone, pięknie wykonczone, milusie w dotyku, ale nie znam pieluchy ktora by tak długo schła. Nawet na słoncu 2 doby. Jak ktoś planuje miec malo pieluch to raczej odpadają :ninja:

Anna Nogajska
30-07-2009, 13:13
ja swojego czasu testowałam wszystkie pieluszki bambinex. wkłądki są do nich oddzielnie.
jednak nie polubilismy się zupełnie, chociaż chłonnośc mają bardzo przyzwoitą.
jedyne, z którymi jako tako się dogadaliśmy to były te bez zadnego zapięcia, spinałam na snappi.

z bambinexu zostały u nas tylko otulacze one size.

marta88
12-03-2010, 09:48
bardzo lubie te formowanki bambusowe ich minusem jest brak poloarku i ze dodatkowe wkładki nie sa przypinane
ale poza tym sprawują się świetnie i maja dość szeroką rozmiarówke

peluche
16-05-2010, 23:42
ja bardzo lubię tą formowankę, bo jest taka milusia i chłonna. moim zdaniem dobrze skrojona, nigdzie sie nie wpija, jedyny minus to taki, że straaasznie sługo schnie, ale mam nadzieje, że juz niedługo na ciepełku będzie z nią lepiej. :)