PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktoś nosi starszaka (2+) w nazwyklejszej pasiastej bawełnie?



czerwień
23-09-2013, 10:32
Czy już tylko domieszki się sprawdzają i nikt rzeczywiście dla takich rosłych dzieci bawełna nie ma racji bytu?

Nalia
23-09-2013, 10:47
ja nosiłam dwulatka w katji, teraz dla ciężarka mam inkę. Niektóre pasiaki są naprawdę nośne
:)
Pasy nati czy LL raczej nie poniosą dużo, ale ineczka to i słonikowi da spokojnie rade

IzaBK
23-09-2013, 10:48
ja naszam 4l. Nie wiem co dla Ciebie oznacza określenie - najzwyklejsza. Jesli oznacza porządnej jakości bawełnę, której dużo użyto do wykonania tkaniny, to ja właśnie takiej używam :)

Gabriela1999
23-09-2013, 11:13
noszę ponad dwulatkę w bawełnianej Grecji i zdecydowanie lepiej mi się w niej nosi niż w Honsiu z konopiami:ninja:

natala
23-09-2013, 11:15
naszam malego trzylatka we wszystkim prawie. z bawelny - w hoppie, vatku, kokadi, didku... OK, pasiaki to tylko hoppy, ale spokojnie daja rade.

yanettee
23-09-2013, 11:15
pewnie że nosi,
i w pościelówkach noszą, w zasadzie we wszystkim nosić można, różnica tylko w komforcie noszenia

Karolcia
23-09-2013, 11:16
Nosiłam swoją pierworodną w pasiaku natki. A jako trzylatkę wniosłam ją na plecach w Karpaczu do świątyni Wang;)

mamru
23-09-2013, 11:17
w tej chwili nie noszę,
ale uwielbiałam nosić w lanie i ince :heart: to są bawełny dla starszaków ;)

Wiewiórka
23-09-2013, 11:20
noszę swojego ponad 2 latka (wiek w suwaczku) rółnież w 100% bawełnie aczkolwiek nie kazda sie nadaje. Z czystobawełnianych posiadam pao natibaby, didkowe pawie, bebinę,kokadi, girasola, lane i bebelulu rapalu i bardzo je sobie cenię. Te z domieszkami równiez

hanna
23-09-2013, 11:47
nosiłam w Nati Robos do 11kilogramów, zaczęło być ciężko, wiec przerzuciłam się na Nati Rodos z lnem i różnica była znaczna :)

Kasia.234
23-09-2013, 11:57
zaczęło być ciężko

wg mnie to jest ważniejsze od wieku dziecka ;)
mam na stanie półtoraroczne i 4,5-letnie dziecko - mogłabym nosić oboje, rozmiarowo różnica znaczna, wagowo tylko kilogram

yvona
23-09-2013, 12:00
Nosze 3,3 latka, w roznych konfiguracjach. Nati z konopiami jest super, ale rowniez z jedwabiem (40% tussah), len didka jest ok, Diva Milano raczej nie za bardzo. Oschowa bawelna, knoty, super nosi. Nie wiem ile wazy syn, podejrzewam jakies 20 kilo.

peluche
23-09-2013, 14:00
tak w tęczy easycare i w pawiach rodznicowych.
i chyba jeszcze w girasolu, ale nie pamiętam jakim, gruby był. no i lana dawała radę. taka w paski.

czerwień
23-09-2013, 15:26
W takim razie raz rozróżnić "lepszą" bawełną od "gorszej"?
Czy chodzi tylko o grubość?

Ta bawełna która się"nie nadaje" wrzyna się mocniej w ramiona tak?

Kasia.234
23-09-2013, 15:28
grubość/gramatura
rodzaj splotu (ale jeśli mowa o pasiakach, to wszystkie chyba mają taki sam)
rok produkcji/wiek chusty - starsze są lepsze

efcia1981
23-09-2013, 15:55
w tej chwili nie noszę,
ale uwielbiałam nosić w lanie i ince :heart: to są bawełny dla starszaków ;)

o tak :)
ja ciachnęłam swoją Inkę z długiej na 3.8m i to był strzał w 10tkę :) nosi świetnie i małe 10 kg i duże 14kg :)

wildhoney
25-09-2013, 13:41
Ja co prawda nie w pasiaku, ale w czystej bawełnie - a i owszem. Taki Hoppek czy zara :heart: to poniosą chyba słonia ;-)

Kasia.234
25-09-2013, 13:42
a ja właśnie mam na plecach wprawdzie nie starszaka, ale jakieś 17-18 kg, w girasolu 100% bawełna :)

matysia
25-09-2013, 13:58
Ja noszę Franka w teczy francuskiej też 100% bawełny 15 kg

nautika
25-09-2013, 14:04
Może nie dwa lata i może wagowo córa nie ten przedział 10kg przy dwóch tetrach na pupie, ale ja zdecydowanie przerzucam się na bawełnę, a lny, wełny i inne konopie chyba rzucę definitywnie w kąt.
Nigdy w to nie wierzyłam, że fajna bawełna dobrze zamotana może ponieść lepiej niż szmatan jakiś, a jednak.
Mam teraz pożyczoną Inkę, jest boska, idealna :) Ktoś już pisała o nich.
Więc kupuję właśnie coś takiego Inkę lub Ankę :)

soh
25-09-2013, 23:24
Ja nosilam Kalinke jak miala 2-3 lata w lanie paskowej i to byla szmata nie do zdarcia. Chwilowo u znajomej, ale moze ona tak nie nosi, skoro dziecie ma zlobkowe? Przypomnialyscie mi i bym chciala odzyskac :)

Georgina
26-09-2013, 08:34
Czasami jeszcze noszę moją 3 latkę (ok 15 kg) w opuncji meksykańskiej. Czuje się ciężar, bo 15 kg na plecach jak dla mnie to sporo.

samasia
26-09-2013, 09:03
Ja nie wiem, czy powinnam tu pisać, czy założyć nowy temat, ale... o co chodzi z tą nośnością? Czy naprawdę jest tak, że rodzaj materiału wpływa na to, jak się czuje ciężar? Czy jak mam bawełniane pasiaki Nati i Didymos, 8,5-kilogramowe dziecko i zerową krzepę, to powinnam się zacząć rozglądać za czymś z domieszkami?

wrapsodia
26-09-2013, 13:14
Grubsze bawełny jak najbardziej dają radę, bo najważniejsze jest dobre dociągnięcie materiału, a nie domieszka. Z mojego doświadczenia wynika jednak, że jeśli starszak ma wybór pomiędzy chustą a nosidłem, wybiera nosidło.

samasia
26-09-2013, 13:27
Jak to wszystko czytam, to mam mętlik w głowie. Bawełna, wełna, len, konopie, jedwab, starsza, nowsza... Ale pewnie niepotrzebnie szukam jakiejś reguły, bo domyślam się, że to indywidualna sprawa. To inaczej: na podstawie swoich doświadczeń - co byście radziły, gdyby ktoś chciał teraz kupić niedrogą chustę dla ciężkiego dziecka? ;)

jul
26-09-2013, 13:39
przy dziecku 8,5 kg jeszcze nie powinno być dużej różnicy jak masz bawełniane paski didka i nati, ale jak stwierdzisz, że wrzyna Ci się w ramiona tudzież wiązanie się luzuje to może być coś na rzeczy (bo może coś warto poprawiać przy wiązaniu - np szerzej rozłożyć chustę na ramionach).

Starsze dzieci nosiłam w bawełnianych paskach - w lanie solarze i tęczowym aprosasie, ale w końcu poszły w świat. Ciekawią mnie bawełniane paski didka, bo nie miałam okazji, a ponoć bawełniana katja nosi równie dobrze jak wełniana (która u nas b.dobrze się sprawdziła przy cięższym dziecku).

edit - samasiu - jakiś czas temu na bazarku bywały tanie lany - chyba niezła opcja na tańszą nośną chustę. Albo bebelulu (sama nie próbowałam, ale ponoć nośne).

Wiewiórka
26-09-2013, 14:01
przy dziecku 8,5 kg jeszcze nie powinno być dużej różnicy jak masz bawełniane paski didka i nati, ale jak stwierdzisz, że wrzyna Ci się w ramiona tudzież wiązanie się luzuje to może być coś na rzeczy (bo może coś warto poprawiać przy wiązaniu - np szerzej rozłożyć chustę na ramionach).

Starsze dzieci nosiłam w bawełnianych paskach - w lanie solarze i tęczowym aprosasie, ale w końcu poszły w świat. Ciekawią mnie bawełniane paski didka, bo nie miałam okazji, a ponoć bawełniana katja nosi równie dobrze jak wełniana (która u nas b.dobrze się sprawdziła przy cięższym dziecku).

edit - samasiu - jakiś czas temu na bazarku bywały tanie lany - chyba niezła opcja na tańszą nośną chustę. Albo bebelulu (sama nie próbowałam, ale ponoć nośne).
rapalu są tak samo nośne jak lany, ale tańsze. Mam obie chusty.

natala
26-09-2013, 15:17
Grubsze bawełny jak najbardziej dają radę, bo najważniejsze jest dobre dociągnięcie materiału, a nie domieszka. Z mojego doświadczenia wynika jednak, że jeśli starszak ma wybór pomiędzy chustą a nosidłem, wybiera nosidło.

to moj jest wyjatkiem, ja mu wypasiona tule kupilam a on nie chce - szmata ma byc i koniec. dzis nioslam w nairobi hoppa - i nosilo sie cudnie. pewnie, ze niedlugo - do szkoly i do domu, jakies pol godziny w sumie, ale spokojnie ponioslabym kolejne dwie, trzy.

wrapsodia
26-09-2013, 19:12
Ale kupiłaś dopiero teraz? kiedy Wojtek ma 3 lata? a wcześniej tylko w chustach był noszony?

paskowka
26-09-2013, 20:21
Ja nosiłam Lidkę jak miała 3 lata w Girasolu i LL - tych najzwyklejszych:) I bardzo sobie chwaliłam

owieczka33
18-10-2013, 01:42
Noszę Niunię (obecnie ok 14 kilo, zatem wiek co prawda nie 2+, ale waga całkiem spora) w czym tylko mogę- czysta bawełenka, bawełenka z domieszkami (ramia+jedwab; bambus; len+jedwab, len, konopie), mam rózne marki- LennyLamb, Nati, Girasol, Oszki, Didki, Lanę Szwajcarską....
Nie widzę wielkiej róznicy między chustami. W jednej jednego dnia nosi mi sie gorzej, a nastepnego dnia- lepiej, wg mnie- to kwestia wiązania (dociagania!), a nie chusty, bo 13 kilo nosiłam bez problemu (nie tylko do zdjęcia ;-)) w no-cottonie, a podobno "tylko dla maluszków".
Raz stwierdzam "tylko grube chusty sa cool!" a nastepnego dnia- cieniutkie sa fajne, bo bardziej kompaktowe, jak 3/4 spaceru nosze chustę w torbie.
Nie trafiłam jeszcze na nie-nośną chustę. Może wszystko przede mną?

odynka
18-10-2013, 10:03
ja noszę dziewczynki w Tom-u i Rapalce i Nelly też nosiłam jak miala ponad 3y tylko i wyłącznie w bawełnach:D