PDA

Zobacz pełną wersję : LL z alpaką



phoebe
22-09-2013, 22:11
Widzę że jeszcze nic nie ma na forum o LL z alpaką, czy ktoś już ma? Teraz w ofercie z wełną jest tylko alpaka 50%, nie wiecie czy też jest taka gruba i sztywna jak wcześniejsze wełny? I jest to chyba jedyna chusta na rynku z tak wysokim składem wełny.
Kusi mnie ta alpaka, wiem że ten rodzaj wełny ma długi włos, ciekawe jak jest tu. A zima idzie...

phoebe
19-10-2013, 21:22
Oj widzę że muszę sama sobie odpowiedzieć... Kupiłam tą alpakę. Ma wszytą błędną metkę z 40% składem wełny. Sprawdzałam u sprzedawcy i sklep mi potwierdził po kontakcie z producentem że to jest 50% i że alpaka. Chusta nie ma żadnego włosa, jest dość gruba, lekko kłuje- mnie np. jak dotknę do szyi bo noszę w domu to trochę kłuje. Choć może po drugim praniu w płynie do wełny trochę mniej. Nie wiem jak inne wełny nowe/używane, ale nie jest specjalnie sztywna, racze miękka, choć nie tak jak jedwab nati 30%. Różnica z tą chustą jest taka, że jest ona bardzo szeroka, ok 75 cm, również po praniu. Niby fajnie, bo jest czym otulić, naciągnąć połę na głowę jak zaśnie, ale z drugiej strony jest więcej do dociągania i grubas się robi w dołkach podkolanowych u ponad rocznego dziecka. Nie wiem co by było u mniejszego? Mam myśli, żeby ją zwęzić po całości, ale trochę mi szkoda...

Muminmamma
22-11-2013, 05:48
Tez kupiłam - jest bardzo gruba i miła w dotyku i przyjemnie elastyczna (nie jestem bardzo doswiadczona ale mam porownanie do zlamanego girasola i "dwumiesiecznego" nati z konopiami- konopie nadal jakies twarde mimo ze czesto noszone). Trudno sie szuka srodka kiedy jest zaznaczony z jednej strony- czy ktos juz apelowal o zmiane do LL ?

jewa
22-11-2013, 18:04
Zaapeluje ;)

phoebe
28-11-2013, 19:25
Tak ten środek zaznaczony tylko z jednej strony jest strasznie denerwujący. Ciągle ucieka.
Muminmamma a jaką masz metkę? Skład 40% wełna czy prawidłowa o alpace 50%?
Przyznaję że moja 5,2m nosi świetnie, naprawdę bardzo komfortowo odejmuje ciężaru. Choć sama w sobie jest ciężka.
I chyba już kłuć przestała...
Ale ciężko bardzo się dociąga, jest tak czepliwa że stawia strasznie duży opór- muszę odsuwać od ubrania żeby dobrze dociągnąć bo w ogóle nie idzie. Szerokość też tu nie pomaga, materiału jest więcej niż w węższej chuście.

Muminmamma
29-11-2013, 09:55
Tez nieprawidlowa metka, a niedawno kupione - ciekawe czy w ogole sa jakies z prawidlowymi metkami:)