PDA

Zobacz pełną wersję : nosidło?



dominiczka
17-09-2013, 10:54
Witam,
jestem mamą 4 letniej Zosi i 5 miesiecznego Franka. Kiedyś parę razy sie u Was odezwałam ale jakoś później przepadłam ;-)
Zośkę nosiłam w chuście tkanej (nie długo bo późno zaczęliśmy) natomiast z Frankiem dokupiłam sobie elastyczna na początek i więcej się w niej nosiliśmy przez wakacje. Teraz Zosia chodzi do przedszkola a my ja zaprowadzamy. Ponieważ do przedszkola mamy 2 minuty piechotą to nie chce mi się czasem targać wózka, szczególnie w taką pogodę jak teraz, więc motamy się. Jedank składanie i rozkładanie chusty zajmuje wiecej czasu niż pójście po Zośkę ;-) więc myśle nad zakupem nosidła ergonomicznego...szczególnie, że w nosidle to i Pan mąż by nosił a chusta jest dla niego "niemęska". Przeszperałam trochę Wasze forum, co nieco mi się naświetliło, tylko w sumie dalej wiem, że nic nie wiem :?
Franek tak jak pisałam ma skończone 5 miesiecy, nie siedzi jeszcze ale jest dużżyyym chłopcem- ma 70cm i 9kg. Nie będziemy tego nosidła używać na 6h wycieczki tylko przeważnie tak jak pisałam na pewno codziennie rano przez 10 min.
Co byscie mi poleciły?

Iwka
17-09-2013, 10:58
Z nosidłem poczekaj, a jednak zacznie siadać sam. Na 2-minutowy spacer idealna jest kółkowa.

dominiczka
17-09-2013, 11:03
A kółkowa dobrze utrzyma mi taki ciężar? wiadomo jak to w przedszkolu w szatni trzeba się czasem przychylić i młodej pomóc kurtkę zapiąć np.

Iwka
17-09-2013, 11:05
A kółkowa dobrze utrzyma mi taki ciężar? wiadomo jak to w przedszkolu w szatni trzeba się czasem przychylić i młodej pomóc kurtkę zapiąć np.
E no, 9 kilo to nie tragedia :) :D
Przy odrobinie wprawy da radę. Ale powoli możesz się rozglądać za małym MT.

Judyta
17-09-2013, 11:16
Ja rowniez polecam kolkowa na tak krotkie wyjscia :) chociaz ja nawet po chleb to zawsze wiazalam w tkana, lubilam wiazac i w ten sposob dochodzilam do wprawy sprawnego wiazania ;)
Z nosidlem poczekaj az sam zacznie siadac (nie jak bedzie siedzial kiedy go posadzisz)

natala
17-09-2013, 11:23
ja, jako ze sie z kolkowa dogaduje tak se, bym sie wychylila i jesli nie kolkowa to bondolino polecila. na szybki wypad do przedszkola MOIM ZDANIEM jak znalazl (u nas tez maz w chuscie nie, w bondolino W zabieral czasem gdzies - nie na dlugo - zanim ten zaczal siadac). ja W w bondolino naszalam jak mial ponad dwa lata (tyle, ze on z drobnyh jest, to fakt) - wiec spokojnie pouzywacie dluzej jesli bedzie taka potrzeba.

annmay
17-09-2013, 11:27
Jak najbardziej sprawdzi się u Ciebie kółkowa. Ja spokojnie na krótkie wyjścia noszę w kółkowej prawie 11 kilo. Przy dobrze zamotanej, z odwróconą krawędzią, spokojnie możesz się schylać i nic Ci się nie poluzuje. Pamiętaj, że nosidło jest bardziej zabudowane i przy noszeniu małego z przodu wcale nie będzie Ci wygodnie się schylać, by pomóc małej.
A może krótka tkana i plecak prosty? Zamotanie trwa naprawdę moment. A masz z przodu luz i wolne ręce.

dankin-82
17-09-2013, 11:34
na ciężary mogę Ci polecić kółkową oppammamy, mam kilka lnianych i każda poniesie spokojnie 30kg
a z nosidłem warto poczekać to tylko chwilka, szybko zleci i zaraz będziecie się nosić :)

dominiczka
17-09-2013, 12:50
dzięki dziewczyny!
w takim bądź razie pozostaje mi szybko rozejrzeć się za kółkową:lol:

Annmay wrzucenie dzieciaczka na plecy wydaje się dla mnie hardcorowe:oops:

Fabianowa samo wiązanie lubie i młody ma wtedy zaciesz straszny:D dłużej mi się schodzi ze składaniem później tej chusty.

A jeszcze pytanie czy są jakies rozmiary kółkowej? bo przyznam szczerze nigdy nie zagłebiałam się w jej temat bo mi się wydawało, że to dla maluszka ta chusta :? i taka pobona do bebelulu lulu, która miałam i przeklełam...

yvona
17-09-2013, 15:56
E, na plecy nie jest tak strasznie, tylko sie wydaje, ze jest ;)

buniaaa
17-09-2013, 17:55
ja na takie właśnie wypady i gdy autem podjeżdżałam do sklepu i cmych zakładałam nosidełko scootababy (biodrowe) aby spokojnie zrobić zakupy, dla mnie było rewelacyjne lepsze od kółkowej ale to już jak Olo mój siedział.

dominiczka
17-09-2013, 21:46
buniaaa dzięki za opinię ;-)

no właśnie a jak już ten mój klocek będzie siedział to jakie nosidło wg Was będzie najlepsze?

dominiczka
19-09-2013, 21:14
A jeszcze jedno pytanko,
gdzie moge kupić tą chustę kółkową oppamamy?

mamatomka
23-09-2013, 17:20
na ciężary mogę Ci polecić kółkową oppammamy, mam kilka lnianych i każda poniesie spokojnie 30kg
a z nosidłem warto poczekać to tylko chwilka, szybko zleci i zaraz będziecie się nosić :)

Zaraz, zaraz, ale tu nie chodzi o 30 kg, tylko 5- miesięczniaka. Lniana kółkowa super się sprawdzi dla starszego dziecka, dla niemowlaczka, raczej skośnokrzyżowa.

dominiczka
24-09-2013, 21:37
Zaraz, zaraz, ale tu nie chodzi o 30 kg, tylko 5- miesięczniaka. Lniana kółkowa super się sprawdzi dla starszego dziecka, dla niemowlaczka, raczej skośnokrzyżowa.


No niby tak aczkolwiek mój 5 miesieczniak to jak przecietny roczniak jest:lol:

Juz mi sie udało kupic kółkowa oppamamy, teraz tylko czekam az przyjdzie ;-)

Idę_tam_gdzie_idę
05-10-2013, 14:50
I jak Ci się sprawdza ta kółkowa w Twojej sytuacji? U mnie dylemat wygląda podobnie: potrzebuje czegoś co szybko zamotam, żeby mieć wolne ręce i móc znieść wózek z drugiego piętra w elementach lub wyprowadzić psa (przy ciężkim, niesiedzącym dzieciątku). Polecano chusty kółkowe, nosidło potem.

Fiolka
14-10-2013, 18:15
Witam. Tak sobie myślę o tych nosidłach mei-tei ... Obecnie mam chustę tkaną Nati ale leży w szafie :oops:
kilka razy się motaliśmy zwłaszcza jak synek był mały bo taki krzykacz z niego był.
Teraz ma prawie 10m może poszukałabym czegoś szybszego chyba nosidła takie są ?
Nie lubię chusty bo ma tyle materiału na około mnie wisi tu i tam :oops: poza tym syn jest dość energiczny a na plecach go nie potrafię zachustować a przodem tyłem nie bardzo sie podoba.
Jakie polecacie nosidła trochę to drogi interes?
Pozdrawiamy