PDA

Zobacz pełną wersję : Przesikane pieluchy



eMKa
25-08-2013, 18:48
Młody ma 17 miesięcy i kompletnie przesikuje wielo. Używamy tetrę+Flipa. Zatłuszczone nic nie jest .I teraz pytanie:czy dzieci w jego wieku tyle sikają i to normalne,że ten zestaw godziny nie przetrzymuje? Czy młody pije za dużo?Pije sok (sama robię) rozcieńczany z wodą 1:4.Jak mu daję wodę,to nie pije w ogóle i ma zatwardzenia.Co robić?

Judyta
25-08-2013, 18:58
U nas tetra juz od dawna by niestarczyla, zawsze wkladalam do tetry duzy wklad bambusowy i dopiero jakos tam pielucha wystarczyla na jeden sik ;) jak uda mu sie zrobic do nocnika to widac, ze nic dziwnego ze nie wytrzymuje taki zestaw.
Ja osobiscie soku nie dodaje. Od swieta dostanie domowego kompotu mocno rozwodnionego. Ja na Twoim miejscu bym sprobowala dodawac coraz mniej soku do wody, zeby calkiem przejsc na wode. Ale ja to ogolnie od poczatku boje sie prochnicy... z reszta my pijemy tylko wode.
A syn ma prawie 17mcy

eMKa
25-08-2013, 19:13
Wiem z tą wodą,ale on się tak cieszy jak pije soczek,że nie umiem mu odmówić....A sama w sokowirówce robię z "domowych"jabłek,no ale racja z tą wodą... Czyli do tetry musi dojść chłonny wkład?

mi.
25-08-2013, 19:59
Wydaje mi sie ze tetra (nawet lux) czy musliny to juz za malo na prawie poltoraroczne sikniecia...

Moj jedzie na kieszonkach z wkladami recznikowymi z bambusa.

Kasia.234
25-08-2013, 21:04
Wydaje mi sie ze tetra (nawet lux) czy musliny to juz za malo na prawie poltoraroczne sikniecia...


Moja wytrzymuje, ale zmieniam zaraz po zmoczeniu. Jak przegapię, to przemaka.
Za to u nas w ciągu dnia schodzi nawet do 10 pieluch...

owieczka33
26-08-2013, 09:13
U nas ten sam problem. Po nocy budzi się przesikana, a śpi w dwóch tetrach+wkład bambusowy we Flipie!

*LOLA*
26-08-2013, 09:41
Mój synek ma 22 miesiące i były momenty,że przesikiwał mi wszystko a teraz wszystko trzyma.
Do flipa daję tetrę i flanelę albo dwie flanelki i trzyma na mur a w kieszonkach niektóre wkłady zastąpiłam zwykłym zszytym lub złożonym ręczniczkiem frotowym i chłonność podniesiona a pielucha nie jest mocno wypchana.
Dobre są tez wkładki Pupusia takie szare z polarkiem na zewnątrz dla nas to pancerny zestaw na spacery, bo nawet jak wkładka mocno zamoknie to polar jeszcze trzyma wilgoć.

eMKa
26-08-2013, 12:53
Kurczę tylko jak ja młodemu tak wypycham pieluchę,to on się łapie za nią i mówi:"nie,papu".Co oznacza,że nie chce takiej tylko pampersa i co ja teraz mam zrobic? Na pampersy przejść u 1,5 roczniaka?

mamuśka
26-08-2013, 14:15
Młody ma 17 miesięcy i kompletnie przesikuje wielo. Używamy tetrę+Flipa. Zatłuszczone nic nie jest .I teraz pytanie:czy dzieci w jego wieku tyle sikają i to normalne,że ten zestaw godziny nie przetrzymuje? (...)
U mnie taki zestaw też nie wytrzymuje godziny... od 2-3 miesiąca życia synka (teraz ma 4 m-ce) :lol: :-? ... A używam muślin IV 75 gr lub Kikko LUX niebielonych (identyczne jak IV tylko o połowę tańsze) - czyli bardzo chłonnych.

Generalnie nic mi nie przecieka, otulacz wytrzymuje, ale taka pielucha złożona w prostokąt wystarcza na 1 sik. Czyli w ciągu godziny zmieniam czasem nawet 3-4 razy. Po prostu fragment pieluchy z przodu (ponoć typowe dla chłopców) jest do wykręcania. To samo z ręczniczkiem bambusowym. :|
Jeśli zostawię dłużej i mały siknie ze dwa razy to z reguły dalej nic nie przecieknie, ale otulacz nadaje się do prania (zbyt mokra pielucha i otulacz przechodzi zapachem moczu).

kamilam
26-08-2013, 20:54
Na duże siki najlepsza jest chłonna formowanka potrafi naprawdę dużo wytrzymać. A formowanka albo bambusowa np. kokosi albo flanelowa zufizo. I na to oczywiście Flip albo wełna :) To mi sie sprawdzało nawet u 2 latki jak wszystko inne nie wytrzymywało godziny.

mi.
26-08-2013, 21:56
to jest zadziwiające, co piszecie - u nas kieszonka i bambusowy wkład ręcznikowy dają radę na parę godzin... (u starszego to były dwa mikrofibrowe)

mamru
26-08-2013, 22:46
i my ostatnio musiałyśmy odstawić moje ulubione muśliny imse vimse bo Córa pije bardzo dużo wody i teraz wytrzymuje tylko kieszonka. Wkłady pakuję w zależności od sytuacji ale najczęściej długi bambusowy + konopna. Na nocki 2mikrofibrowe wkładki bumgeniusa zupełnie wystarczają. Ale w tym wieku nie odważyłabym się założyć na noc tetry z wkładką i flipa. U nas to by nie przeszło. Formowanka bambusowa albo flexitot z dodatkową wkładką i dobry otulacz myślę że zdecydowanie da radę.

*LOLA*
26-08-2013, 23:41
My używamy formowanek bambusowych Pupeko i konopnych bbh na noc i na upały pod wełniaka dają radę,ręcznik w kieszonce wcale nie sprawia,że jest napakowana mocno my mamy ręczniki z pepco 30*50 cm plus wkładka bambusowa lub mikro.
czasem jest to cieńsze niż podwójna wkładka mikro a lepiej chłonie:jump:.

owieczka33
26-08-2013, 23:42
Kupiłam wkłady polecane przez Lolę, kombinuję jak mogę i czuję się jakbym dopiero zaczynałam a nie przez prawie 20 miesięcy pieluchowała wielo! :cryy:

koleszna
27-08-2013, 19:59
Ja tam podokładałam sobie do pupeko bambusowych wkład z podwójnego bambusa, na to mam wełniaki i od jakiegoś tygodnia też przesikane:( Dawniej spokojnie wytyrzymywałay noc i bez dodatkowego wkładu:(, o kieszonkach nie wspomnę, już się od tych wkładów wielki tyłek robi:(

owieczka33
06-09-2013, 22:47
U nas "czarne" Pupusie dają radę. Nareszcie! :jump:
Oczywiście nie same ;-) Pupuś+wkład z mikrofibry Bobolidera+tetra+ otulacz za KAŻDYM razem zmieniany bo od razu jest wilgotny i później przecieka...

*LOLA*
07-09-2013, 09:07
No u mnie w zupełności wystarcza czarny wkład Pupusia i dodatkowo mikro lub ręcznik,nie mam przecieków zwłaszcza w kieszonkach Pupusia z podwójną gumką lub Bobolidera.
W otulaczu Pulowym na ogół mam dwa wkłady od flipa lub składany Bobolidera i czarny Pupusia.
Te kieszonki które mi przeciekały używam jako otulaczy kładąc wkłady na wierzch i też dają radę.
Zaczynam podejrzewać,że skoro u mnie taki zestaw daje radę a u was nie to z mego synka kiepski "strażak":ninja:

eMKa
13-09-2013, 12:30
Na duże siki najlepsza jest chłonna formowanka potrafi naprawdę dużo wytrzymać. A formowanka albo bambusowa np. kokosi albo flanelowa zufizo. I na to oczywiście Flip albo wełna :) To mi sie sprawdzało nawet u 2 latki jak wszystko inne nie wytrzymywało godziny.


Tak,więc fromowanka zufizo+wkład chłonny flip+otulacz flip=przesikane wszystko po godzinie. Pieluchy moczone w płynie do naczyń,płukane,gotowane z kwaskiem,płukane setki razy.Młody do picia dostaje tylko wodę...Coś robię źle?

espejo
13-09-2013, 12:45
Tak,więc fromowanka zufizo+wkład chłonny flip+otulacz flip=przesikane wszystko po godzinie. Pieluchy moczone w płynie do naczyń,płukane,gotowane z kwaskiem,płukane setki razy.Młody do picia dostaje tylko wodę...Coś robię źle?

zatłuścic moze sie polar, welur syntetyczny i takie podobne - co robia sucho w kieszonkach, naturalne pieluszki bawelniane, bambusowe nie ywmagają odtluszczania, bo i tak wchlaniają wilgoc, z zatluszczonego materialu wilgoc leci bokiem, a nie przelatuje ;) prze polar w kieszonce, np.

Polecam odlozyc na jkis czas pulowe otulacze, z mojego doswiadczeni - pul zawsze przegrywa w konkurencji z dobrą welną, zalanolinowana (to tez tluszcz i tez ma za zadanie nie przepuszczac wilgoci - tym razem na zewnątrz).
I jeszcze jedno - pomimo dobrych opinii, JA (!) uwazam, ze flip to jeden z najgorszych otulaczy - przeciekal mi i byl niewygodny:)

edit: dopisek
dobry otulacz welniany - mam na mysli porzadne gacie, a nie zapinany o kroju flipa, nawet jak formowanke mozna wykręcać, welna przytrzyma wilgoć, po drugie taki fason gaciowy lepiej przykrywa pieluszkę i sa mniejsze szanse na przecieki. Nie zwalnia to oczywiscie od obowiazku przewijania:) ino kaluż;) i mokrych ubran nie bedzie:)

eMKa
13-09-2013, 13:00
zatłuścic moze sie polar, welur syntetyczny i takie podobne - co robia sucho w kieszonkach, naturalne pieluszki bawelniane, bambusowe nie ywmagają odtluszczania, bo i tak wchlaniają wilgoc, z zatluszczonego materialu wilgoc leci bokiem, a nie przelatuje ;) prze polar w kieszonce, np.

Polecam odlozyc na jkis czas pulowe otulacze, z mojego doswiadczeni - pul zawsze przegrywa w konkurencji z dobrą welną, zalanolinowana (to tez tluszcz i tez ma za zadanie nie przepuszczac wilgoci - tym razem na zewnątrz).
I jeszcze jedno - pomimo dobrych opinii, JA (!) uwazam, ze flip to jeden z najgorszych otulaczy - przeciekal mi i byl niewygodny:)

edit: dopisek
dobry otulacz welniany - mam na mysli porzadne gacie, a nie zapinany o kroju flipa, nawet jak formowanke mozna wykręcać, welna przytrzyma wilgoć, po drugie taki fason gaciowy lepiej przykrywa pieluszkę i sa mniejsze szanse na przecieki. Nie zwalnia to oczywiscie od obowiazku przewijania:) ino kaluż;) i mokrych ubran nie bedzie:)
Dzięki Ci dobra kobieto. Będę próbować.

rodzynka007
14-09-2013, 18:58
u nas sprawdzaja sie 2 wkladki bambusowe lub reczniczek bambusowy i jest super, zero przesikan :)

franada
11-02-2014, 13:24
Ale jestem zła! Od niedawna mamy 3 kieszonki (do tej pory otulacze były tylko) i prawie za każdym razem co zakładam to jest przeciek... I nie wiem, czy źle zakładam czy dziecko mi zeczęło więcej sikać :hmm: Dziś wsadziłam dwa wkłady (kokosi ręcznik bambusowy i taki wkład chyba bambusowy, mniejszy niż ręcznik) i po niecąłych 2h przesikany! PUL wilgotny puścił wilgoć na bodziaka i znów przebieranie :mad
Każą kieszonkę mam inne firmy, z różnymi opcjami od pupy.
Co robię źle? Istnieją dzieci niestworzone do kieszonek? Otulacze też ostatnio przesikuje tzn. wkład nie wyrabia i robi się mokra lamówka, ale jednak nie tak często co kieszonki!

Córa ma 12mc, jest normalnych gabarytów (dość wysoka, niecałe 10kg).

Myślałam, że kieszonki zachęcą mnie do zabierania ich na wyjścia, ale w takim układzie jestem mocno zdegustowana...

annia
11-02-2014, 13:27
A masz przecieki po bokach, czy centralnie? Jeśli to drugie, to pul może być wadliwy. A jeśli po bokach, to może coś źle układasz... Masz z przeszyciami czy bez?

margolcia1006
11-02-2014, 14:06
A co to za kieszonki? My miałyśmy 3 kieszonki tanie kupione na allegro. Dwie nie przeciekały, jedna przeciekała prawie za każdym razem :confused:. Wydaje mi się że pull był w niej jakiś wadliwy.

franada
11-02-2014, 14:13
Jedna jakaś zagraniczna o Justyn dostałam (z polarem), jedna kokosi z coolmaxem (z przeszyciem) i jedna nappime z welurem (bez przeszycia). Przeszycie to rozumie, że szew do środka (bez), a na zewnątrz to z?
Przecieki mam pobokach. Niewielkie, raczej zawilgocenie lamówki od bodziaka, do spodni rzadko dochodzi (jak zauważę to zmieniam). Najczęściej z jednej strony, więc tu może być złe układanie wkładu. A jak wy układacie? Mam wkłady i ręczniki od kokosi, składam na 4 i może wtedy sa za wąskie, może powinnam próbować upchać złożony na 3 i byłby od boku do boku?
Ale mam jeden wkład dedykowany, do tej od Justyny i tam ten sam problem, choć sięga od boku do boku...

annia
11-02-2014, 14:16
Pieluszka z przeszyciem przy udach:
http://www.kokosi.pl/712-822-large/kieszonka-one-size-z-coolmaxem-koniki.jpg

Pieluszka bez przeszyć przy udach:
http://www.kokosi.pl/1033-1193-large/kieszonka-one-size-roze-w-szarosci.jpg

Takie bez przeszyć częściej przeciekają, bo jak Ci się źle ułoży, to polarek wystaje. Dlatego ja wolę takie z przeszyciami, ryzyko wycieku mniejsze.

margolcia1006
11-02-2014, 15:35
To może wkłady nie chłoną jak trzeba? Może trzeba im stripping zafundować żeby chłonność wróciła?:hmm:

NEMO
11-02-2014, 16:52
wymocz kieszonki z polarem w płynie do mycia naczyń (mocno ciepła woda) wypłucz i wypierz. I nie zapieraj kupy broń boże mydłem, bo polar zupełnie wtedy nie chłonie.

franada
11-02-2014, 17:39
Jedna jest z polarem, a problem przy wszystkich. Chłonność bambusa... wydaje się ok. Stripping - czytałam, ale przeraża mnie konieczność chodzenia pralki przez cały dzień. Czasami kwaskuje, jak już zapach mnie dobija...

kustafa
11-02-2014, 18:02
franada, a zęby córze przypadkiem nie idą? bo przy ząbkowaniu jest megasik i przecieki murowane.
u nas teraz idą czwórki i grube bambusowe formowanki, które przez 2 miesiące dawały radę na noc, zaliczają przecieki (dodam, że dziecię odstawione od nocnych karmień). z kieszonkami podobnie, choć w dzień po prostu częściej zmieniam.

jul
11-02-2014, 18:09
IMHO 2 godziny dla kieszonki przy rocznym dziecku to b. długo, choć zależy jeszcze od pory dnia etc. Czasem zakładam kieszonki jak już nic innego nie mam i wiem, że to na krótko, zdecydowanie nie na wyjścia - to według mnie najbardziej awaryjny system pieluszkowy - poza innymi wadami kieszonek ;) No nigdy z kieszonkami się nie polubiłam i praktycznie z nich zrezygnowałam, ostatnie 2 mi się ostały.

U moich synków na wyjścia się sprawdzają SIO (itti bitti, close parents, polskich nie próbowałam ale przypuszczam, że też byłyby ok).

Kasia.234
11-02-2014, 18:13
franada, a zęby córze przypadkiem nie idą? bo przy ząbkowaniu jest megasik i przecieki murowane.

to samo miałam pisać

zauważyłam, że dzieci dzielą się na takie co sikają często a mało i takie, co raz a porządnie ;) dla tej drugiej grupy muszą być naprawdę chłonne pieluchy albo opiekun z refleksem, który zmienia pieluchę zaraz po zmoczeniu

jul
11-02-2014, 18:23
Kasiu.234 - dzięki! Trochę mi rozjaśniłaś dlaczego wiele osób zachwyca się kieszonkami a u nas kompletnie nie działały (choć denerwuje mnie też utrudniona kontrola suchości i połączenie na stałe warstwy przy pupie z pulem no ale przesiki są decydujące).

franada
11-02-2014, 18:39
Moja raczej sika często a mało sądząc po tym co zauważam poza pieluchą ;) Ale dziś po niecałych 2h jednorazówka była nieźle nasączona, więc coś się zmieniło. Do tej pory nie widziałam związku z zębami (jej wychodzą chyba dość nietypowo), ale może.

ewaibartek
11-02-2014, 19:07
franada, ja nigdy nie robilam stppingu, po prostu puszczalam pieluchy na 60 stopni bez detergentu lub z kwaskiem, wystarczylo :-)

Magenta
11-02-2014, 20:58
u nas w użyciu kieszonki z przeszyciami, wkład koniecznie na całą szerokość pieluszki (taki składany by nie wystarczył), do bambusowych babyetty (spinany długi z krótkim) wkładam cienki wkład z takiej elastyczne frotki bambusowej(taki jak np.puppi 3 warstwowy-ale już ich w sprzedaży nie ma)) i wtedy spokojnie pieluszka na pupie może być i na wyjście i jeszcze aż tak duże dupsko nie jest ;) moja córa z tych co mają chyba jeden większy sik, bo nie raz cały ten pakunek zmieniam suchy a czasem calkiem mokry w mniej więcej takim samym czasie pobytu na pupie. no i spokojnie 2-3 godzinki w kieszonce mała siedzi i nic sie nie dzieje. całą noc też formowanka z polarem od pupy i pupa gładka, więc 3 godziny za dnia mnie nie przerażają, ja zmieniam częściej mokre od pupy ;)

kamilam
11-02-2014, 22:49
U nas zdarzały się przecieki również w kieszonce z przeszyciami, dopiero jak zainwestowałam w porządne bambusowe wkłady np. ręczniczki przecieki się skończyły z tym że ja nigdy nie zmieniałam pieluch na czas że np. co dwie godziny, zawsze zmieniałam po posikaniu i nie ważne czy to była godzina czy pół... Przy większym dziecku najlepiej sprawdziły mi się formowanki i otulacze, choć i tu nie lubiłam dziecka trzymać w mokrej pieluszce.

Magenta
11-02-2014, 22:54
U nas zdarzały się przecieki również w kieszonce z przeszyciami, dopiero jak zainwestowałam w porządne bambusowe wkłady np. ręczniczki przecieki się skończyły z tym że ja nigdy nie zmieniałam pieluch na czas że np. co dwie godziny, zawsze zmieniałam po posikaniu i nie ważne czy to była godzina czy pół... Przy większym dziecku najlepiej sprawdziły mi się formowanki i otulacze, choć i tu nie lubiłam dziecka trzymać w mokrej pieluszce.


a jak sprawdzić w pieluszce z polarkiem od pupy, że siku już jest? trzeba rozebrać i ręką w ten otworek chyba, dopiero by mi córa zmykała ;) no i ona zasikuje przód pieluszki, jak chłop! a już i tak mam wywalczone w miarę grzeczną postawę przy zmianie pieluchy :) jak mija jakieś 2 godziny +- to zmieniam, albo jak dużo pije, to szybciej, no jak mijają ponad trzy to zmieniam, czsem suchy wkład jest, trudno, czas odświeżyć pupcię :)

kustafa
11-02-2014, 22:58
a jak sprawdzić w pieluszce z polarkiem od pupy, że siku już jest?

u nas jak jest mocno zasikana pielucha z mikropolarem, to czuć przez niego zbity mokry wkład. nie czuć wilgoci ale czuć, że wkład pod spodem jest mocno nasiąknięty. używamy tylko bambusowych, nie wiem czy tak samo jest z mikrofibrą.
no i zapaszek siuśków jest mocniej wyczuwalny przy zgięciu nóżek (ale może to przez idące zęby?)

Magenta
11-02-2014, 23:33
u nas jak jest mocno zasikana pielucha z mikropolarem, to czuć przez niego zbity mokry wkład. nie czuć wilgoci ale czuć, że wkład pod spodem jest mocno nasiąknięty. używamy tylko bambusowych, nie wiem czy tak samo jest z mikrofibrą.
no i zapaszek siuśków jest mocniej wyczuwalny przy zgięciu nóżek (ale może to przez idące zęby?)

po zapachu nie czuć, ale skupię się na macaniu wkładu(u nas tylko bambus/konopie/gruba ręcznikowa frota) dzięki :)

kamilam
12-02-2014, 10:10
ja też macałam pieluszkę mikropolar po zasikaniu delikatnie robił się wilgotny no i wkład bardziej zbity, pieluszka ogólnie cięższa :) moja mała też zasikiwała pieluszkę z przodu :) tył był zupełnie suchy :)

jul
12-02-2014, 15:29
u starszego wsuwałam rękę w pieluszkę od tyłu aż wyczułam czy mokre czy nie - on raczej nie nosił bodziaków więc coś takiego było stosunkowo proste - przy czym trudność w kontroli pieluchy to jeden z powodów, dla których nie lubię kieszonek, synek w ogóle rzadko jest w pieluchach suchych od pupy, za to staram się zmieniać co sik

Jemanja
18-05-2015, 12:39
Mój 14 mies przesikuje wkład czarny i PULowy otulacz z Pupusa, na drzemkę daję mu pod spód jeszcze wkład z mikrofibry. I są takie dni, że po półtorej godziny już mamy do zmiany ubranie. Tetrę daję czasami jak wiem, że na krótko (np. niedługo i tak będzie przewijanie do spania), ale zawsze dwie albo dorzucam wkład z mikrofibry pod spód. Skorzystam z rad zawartych w wątku i spróbuję nabyć wełnę i może formowankę do tego.