PDA

Zobacz pełną wersję : Czy pralka na 90 st inaczej wiruje?



yetta
09-04-2009, 12:41
Jak w temacie. Moja pralka na 60 stopni wiruje pranie normalnie, jak wyciagam to odwirowane tak sobie, a czasem nawet ociekajace wodą, że trzeba wyciskac recznie. A po wirowaniu przy 90 stopniach pranie wywirowane jak w wirowce, wiaterek przewieje i suche. Dlatego teraz wstawiam pranie na 60 stopni a jak przychodzi czas wirowania to przelaczam na wirowanie z 90 stopni. A jak to u was jest? :D

Biedronka
09-04-2009, 12:44
u mnie jest opcja ustawiania jak chce mieć wywirowane .
Może trzeba rozpracować twoją pralkę ?

Jak pranie ocieka wodą mimo wirowania to jest cos nie tak :hmm:

ala
09-04-2009, 12:45
sprawdz filtr w pralce
mi ociekało pranie jak miałam zapchany - dzięki bambusowym wkładkom, bo zostawiały mnóstwo kłaczków przy pierwszych praniach

yetta
09-04-2009, 13:04
Nie czesto sie zdazalo ze ociekalo pranie woda, ale bywalo. Moze ja rozpracuje w wolnej chwili, tylko kiedy ja ja bede miec. Na wlozenie prania ledwie mam czas. :baby: No ale nic, poki co bede sie wspomagac wirowaniem z 90 stopni. Bo to bardzo fajne wyciagac takie mega odwirowane pranie. :D

erithacus
09-04-2009, 13:50
U mnie każdy program ma inną prędkość wirowania. Max czyli 1000 obrotów mam tylko przy programach prania bawełny ale one trwają jak dla mnie za długo. Zwykle wrzucam pranie na 1,5 godzinny cykl w 50stopniach (w programie prania tkanin synt.) i wtedy wiruje mi na 800 obrotów. Kiedy pralka skończy, włączam samo wirowanie na 1000 obr. i wtedy dopiero pranie jest ok.

A jaką masz pralkę? W miarę nową czy taką z ręcznym programatorem? Są jakieś światełka, wyświetlacz?

atoja
09-04-2009, 20:18
Moja pralka ma osobne pokrętło do zaprogramowania wirowania. Na każdym programie mogę sobie ustawić wirowanie jakie chcę od 0 do 800 obrotów. Pranie mi nie cieknie nawet jak mam ustawione 400 obrotów.