PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka chusta-wariuje



Magda
06-02-2008, 13:14
Problemy dwa:
1. Szukam chusty dla mojej kolezanki, jej synek ma 5tyg.
ma byc nowa
chyba tkana (tak mysle) i standard ok. 4,7
cos z niebieskim
I nie wiem, czy hopp bedzie odpowiedni dla poczatkujacej?
A moze nati?
wiem, ze BB sa dobre, ale nie chcialam wydac wiecej niz 200zl
Poradzcie cos prosze

2. Potrzebuje chusty na lato dla mojej 1,5 rocznej cory. Jakies sugestie?

A na zakonczenie: chcialam wyrazic moj zal, ze dopiero teraz tu trafilam. I tak sobie zylam z moja chusta sam na sam, okropne... Fajnie, ze jestescie... :D

polaquinha
06-02-2008, 13:20
Witaj :) :welcome:

Lepiej pózno niz wcale- tez tu pózno tarfiłam :)

A jaką chustę juz masz?
Chcesz drugą wiązankę? A może kółkową albo podaega czy mej taja dla takie duzej dziewczynki?

Ja własnie kupiłam podzika w jasnym kolorze (będzie super na lato) i zamierzam sie na krótka wiazną-tak żeby była na prosty plecaczek i kółkową "no sew"

A dla kolezanki -może dobrą elastyczną? np. Vega ma takie fajne od MaM ok.200 zł własnie.

DonKaczka
06-02-2008, 13:22
lepiej pozno niz wcale, wiec fajnie ze trafilas

nowa nati niebieska? chyba najlepszy wybor na ta chwile

dla CIebie polecalabym nati bb storche albo didka - kolor i kwota jako kryterium wyboru, ew. MT albo podaeg - dziewczyny szyja cudnosci

Magda
06-02-2008, 13:51
a co to pogaeg? Mai tei - mozna dla takich klopsow jak moja corka? Ma 11 kilo?
Dla siebie myslalam o wiazanej, tylko krotszej, bo moja moge sie owinac 5 razy i wygladam jak beczka:-)))
A co do kolezanki: elastyczna za krotko bedzie jej sluzyc, wiec mysle o tkanej, tylko czy Nati, czy Hopp???
I jeszcze: dzieki za rady!!!
Wiecie, jak weszlam na to forum potrzebowalam dluzsza chwile, zeby dojsc do ladu. Wy macie taki slang, jak informatycy. Niewtajemniczony nie zrozumie
:D
Pozdrawiam

polaquinha
06-02-2008, 14:11
Wiecie, jak weszlam na to forum potrzebowalam dluzsza chwile, zeby dojsc do ladu. Wy macie taki slang, jak informatycy. Niewtajemniczony nie zrozumie


rozumiem :) Nie martw się w kilka dni się oswoisz. A taki slang to troche koniecznosć -takie skróty myślowe, żeby za duzo nie pisać :D
Wszystko z lenistwa... :wink:

Elastyczna wbrew pozorom słuzy do 15kg dziecia
Podaeg to takie nosidło. U nas np. Nelles takie szyje. Tutaj znajdziesz opis:
http://www.podaegi.pl/index.php

O noszeniu starszych dzieci było na gazetowym (tym się tez kierowałam przy swoich wyborach) :
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... a=74010471 (http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=44603&w=74010471&a=74010471)

Mei taje i pody są lepsze dla starszych dzieciaczków ogólnie.

Magda
06-02-2008, 14:14
Dzieki bardzo
No to teraz mam dylemat. Soba sie nie martwie, z Wasza pomoca na pewno znajde cos fajnego, a swoja stara to chyba sprzedam (mam Nesthaekchen), ale kolezance obiecalam, ze kupie najszybciej jak sie da....

Ania z Tulikowa
06-02-2008, 14:21
Dla koleżanki plecam jednkak coś cieńszego. Sama mam 8 tygodniowego szkraba i mnie w cieńszych chustach łatwiej się go mota, poza tym będzie jak w sam raz na lato. Ja chyba babylonie bym wybrała. Elastycznej juz raczej chyba nie ma sensu kupować.
A dla Ciebie może strorchenwiege, albo nati, albo didymosa? Przy cięższym dziecku powinny być jak w sam raz ;)

Ania z Tulikowa
06-02-2008, 14:22
Oczywiście podaegi i MTdla Ciebie też będą super ;)

Agnen
06-02-2008, 14:25
a co to pogaeg? Mai tei - mozna dla takich klopsow jak moja corka? Ma 11 kilo?
Dla siebie myslalam o wiazanej, tylko krotszej, bo moja moge sie owinac 5 razy i wygladam jak beczka:-)))
A co do kolezanki: elastyczna za krotko bedzie jej sluzyc, wiec mysle o tkanej, tylko czy Nati, czy Hopp???
I jeszcze: dzieki za rady!!!
Wiecie, jak weszlam na to forum potrzebowalam dluzsza chwile, zeby dojsc do ladu. Wy macie taki slang, jak informatycy. Niewtajemniczony nie zrozumie
:D
Pozdrawiam

O podaegi poczytasz na stronce nells http://www.podaegi.pl/index.php , Mai Tej (MT) powinien się nadać dla większych klopsów też, ale to niech coś o tym powiedzą dziewczyny które nosiły. Ja na mojego ma poczekam do kwietnia (już się nie mogą doczekać), i

olgap
06-02-2008, 16:01
jeśli wybierasz między Nati a Hoppem to zdecydowanie Nati. Ma ładne niebieskości, a nowa podobno cieńsza, więc na lato jak znalazł. Cenowo też lepiej. Ja mam starą Nati-Fale Dunaju-kocham ja bardzo, mota sie świetnie :D

polaquinha
06-02-2008, 16:10
Nati podobno też już cienkie mają, ale jedyna jaką widziałam wg. mnie była gruba i średnio poręczna.


Wiesz co, na spotkaniu które było w łodzi macałam Nati limonkowe -byłam totalnie zaskoczona o ile jest cieńsze i milsze niż ta poprzednia wersja. Kiedys miałam niezłamane Fale dunaju - jak Olga - różnica była ogromna,aż musiałam się upewnić spoglądając na metkę czy to napewno Nati :wink:

anifloda
06-02-2008, 16:24
Potwierdzam! Nowa Nati to zupełnie inna chusta. Dużo cieńsza i bardziej miękka od starej. Moja Gobi ma niecały tydzień, jeszcze nie złamana, a już jest milsza w dotyku od ponadrocznych Fal Dunaju.

polaquinha
06-02-2008, 16:30
[quote="anifloda":3bp2yfun]

Agnen
06-02-2008, 16:32
No dobrze, jeszcze jak jakąś pomacam to uwierzę :) A tak a'propos Nati będą w Poznaniu u Akpolu. Byłam tam ostatnio i przypadkiem się dowiedziałam.

anifloda
06-02-2008, 16:36
Już kiedyś były, ale po jakiś horrendalnych cenach i tylko stare. Poza tym sprzedawcy nie potrafili podobno powiedzieć co to jest i z czym to się je.
Jak już się jest w Poznaniu, to lepiej kupować Nati u źródła, albo w Caffe Bocian, taniej i poradzą, jak wiązać.

BTW pojutrze jest spotkanie na Batorego :). Wezmę cały stosik, może przyjdziesz?

Magda
06-02-2008, 19:18
Dzieki dziewczyny za wszystkie rady. Szkoda, ze mieszkam od wszystkich fajnych spotkan taaaak daleko. A sa tu jakies mamy z Wroclawia?
No coz, poki co patrza na mnie jak na kosmitke tutaj, ale wszystko mi jedno.
Pozdrawiam
:D

Magda
06-02-2008, 19:19
tu czyli w Legnicy, jak sie ochustuje :-)

aneta.s
06-02-2008, 20:37
hm... witaj w klubie u mnie w mieście póki co też patrzą na mnie jak na kosmitkę.... ;)