PDA

Zobacz pełną wersję : naprawa rzepów w IV, czy w ogóle ma sens?



wiki100
01-08-2013, 20:37
Mam 2 otulacze iv small, ale dla mojego pimpusia wciąż dobre, tanio kupiłam, rzepy od początku były nie za bardzo, teraz już są praktycznie do duszy, jakoś tam się zapną i przytrzymają spodniami, ale mam wrażenie, że z każdej chwili mogą przestać trzymać w ogóle..
Od wczoraj już ich nie zakładam, trochę pampkami się ratuję. Zastanawiałam się, czy wystarczy rzep zmienić, bo ten panel to taki duży nietypowy i tak wszyty... Zrobiłam próbę z nowym rzepem i niestety, okazuje się że tu większe znaczenie ma panel. tzn., te stare rzepy z nowym panelem dobrze trzymają, odwrotnie nie:frown
Czy ktoś naprawił taki otulacz, czy to się da i jak? A może nie zawracać sobie gitary, tylko coś nowego kupić, bo by się nie opłąciło?
Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
A może ktoś by mi naprawił niedrogo?

Wiewiórka
01-08-2013, 21:09
przy rzepach wymienia sie tylko część haczykową (czyli tą ostrą). To kilka minut roboty jesli ma się maszynę. Daj zdjęcie środka otulacza i tych rzepów. Albo przynajmniej link do jakiegoś netowego zdjęcia. W niektórych otulaczach imse vimse rzep da się wymienić a w innych nie.

spinek
01-08-2013, 21:28
pokaż może swój otulacz.u mnie bez problemu odpruć można haczyki i naszyć nowe. zawsze, skoro sa zniszczone, mozesz wyciąć rzep wokół lamówki i naszyć nowy na wierzch, bedziesz miała otulacz 'po domu'

Wiewiórka
01-08-2013, 21:47
u mnie w jednym imse vimse nie dało się wymienić rzepa i nabilam napy, dlatego proszę o foty

wiki100
01-08-2013, 23:57
no coś takiego mniej wiecej:
http://imsevimse.pl/product-pol-2422--Imse-Vimse-Otulacz-PUL.html
Jeden z bawełną, drugi sam PUL. Bardzo szeroki panel i w tym jest problem.

skoro sa zniszczone, mozesz wyciąć rzep wokół lamówki i naszyć nowy na wierzch, bedziesz miała otulacz 'po domu'
to dobra myśl, tylko musiałabym kupić bardzo szeroki rzep i do tego miękki. Kurcze, chyba nie opłaca się, może poszukam na bazarku czegoś podobnego?... Chociaż szkoda mi tych, sprawdzały się..

Wiewiórka
02-08-2013, 07:22
nie musisz kupować żadnego szerokiego rzepa na przedni panel! Ta część nie ruszaj tylko wymień rzepy bo bokach, zapewne takie prostokąciki, tylko część ostrą. wymieniałam już rzepy w otulaczu, oplaca się!

kamilam
02-08-2013, 07:59
Może po prostu nabij napki na ten stary panel zamiast rzepa a na skrzydełkach wypruć te rzepy haczykowe i nabić napki.

wiki100
02-08-2013, 09:38
Przyjrzałam się dziś dokładnie- ten bez bawełny ma jednak inną budowę i tam powinno dać się wymienić z tym z bawełną gorzej, obstaje przy wymianie całości, w tym miejscu gzdie panel nie był uzywany ten sam rzep dobrze jeszcze trzyma, uważem że wymian tylko haczyków niiewiele da, spróbuję poszukać odpowiednich rzepów i przejdę się do mojej krawcowej, będzie drogo, ale potem przynajmniej będę mogła z czystym sumieniem sprzedać. żal mi jakoś wyrzucać, ten drugi może przerobię na napki... nie mam czasu zamieszczać zdjęć.

kamilam
02-08-2013, 12:15
Też bym nie wyrzucała szkoda :) jak pul cały to zawsze można coś odratować, kiedyś dwie kieszonki w których mikropolarek sie koszmarnie zniszczył pociełam i uszyłam podpaski wielorazowe dla siebie i do dziś służą :)

Edit, jeżeli trzeba wymienić tylko część z brzuszka to zamiast klasycznego rzepa można wszyć welur syntetyczny bardzo ładnie się do tego przyczepia rzep a mięciutko na brzuszku.

wiki100
13-08-2013, 23:56
Już naprawione- prosto i niezbyt pięknie ale działa- krawcowa wszyła po prostu nowe rzepy i na środku te paski od rzepów w dwóch rzędach, może jak mi się uda to wrzucę zdjęcie.