PDA

Zobacz pełną wersję : Czy mołybyście zerknąć?



leluchow
19-07-2013, 12:19
Witajcie, jestem mamą 1,5 m-cznego chłopca (waga 4600-4700). Już w ciąży czaiłam się na wielorazówki, ale stchórzyłam :-). Teraz w sumie jestem zdecydowana zacząć pieluchowanie wielo głownie z uwagi na brak chemii przy dupinie. Siedzę w necie od wczoraj od 17 i coraz głupsza jestem mam wrażenie.
Czy mogłybyście zerknąć czy taki zestaw jest ok?
5 pieluszek Close Parent pop in - 3 bambusy 2 minkee
2 dodatkowe wkłądy bambusowe
2 dodatkowe wkłądy minkee
5 pieluszek kieszonek May Lily OS

Zastanwiam się czy dokupić jeszcze np. 2 formowanki i 2 otulacze Babyetty w rozmiarze XS?
Będę wam wdzieczna za wszelkie uwagi.

Przytulia
19-07-2013, 12:30
Wydaje się być ok :)
Miałam otulacze BabYetty XS, one są naprawdę maleńkie. Staszkowi wystarczyły na niecałe 3 miesiące, choć przyznam, że są urocze i dla noworodka super :)
Formowanki nie sprawdziły nam się wcale, wkurzało mnie to, że na jedną pieluchę muszę zakładać kolejną, więc dwie porcje nap, dłuższe przewijanie.
Zamiast formowanki i otulaczy XS wzięłabym pewnie jakieś kieszonki innej firmy żeby spróbować, zobaczyć jakie są :) Przy każdym maluchu sprawdza się coś innego.

Kasia.234
19-07-2013, 12:32
Witajcie, jestem mamą 1,5 m-cznego chłopca (waga 4600-4700). Już w ciąży czaiłam się na wielorazówki, ale stchórzyłam :-). Teraz w sumie jestem zdecydowana zacząć pieluchowanie wielo głownie z uwagi na brak chemii przy dupinie. Siedzę w necie od wczoraj od 17 i coraz głupsza jestem mam wrażenie.
Czy mogłybyście zerknąć czy taki zestaw jest ok?
5 pieluszek Close Parent pop in - 3 bambusy 2 minkee
2 dodatkowe wkłądy bambusowe
2 dodatkowe wkłądy minkee
5 pieluszek kieszonek May Lily OS

Zastanwiam się czy dokupić jeszcze np. 2 formowanki i 2 otulacze Babyetty w rozmiarze XS?
Będę wam wdzieczna za wszelkie uwagi.

rozmiar xs raczej będzie za mały
z May Lily byłabym ostrożna, bo mają różne opinie, zresztą z tego co wiem to są spore i na 1,5 miesięczne dziecko raczej będą za wielkie

i wg mnie 10 pieluszek to zdecydowanie za mało, ale na początek będzie ok - tylko bierz różne pieluchy, nie wszystkie jednej (dwóch) firmy - tak się łatwiej i szybciej rozeznasz, co wam pasuje a co nie

Losanna
19-07-2013, 12:32
May Lily będą na 1000% za duże. To jedne z największych pieluszek. Poza tym dość często przeciekają.

Powinnaś mieć ok. 15 pieluszek na początek, żeby prać co 2 dni. Plus ze 2-3 otulacze i tetrę lub formowanki.

leluchow
19-07-2013, 12:36
Czyli np.
2 pop in (2 bo teraz jakąs promocje mają - i druga jest za 50 %) plus dodatkowy wkład

3 kieszonki Babyetty z wkładem welurkowym.
2 kieszonki Nappyme z wkładem

Jakie jeszcze kieszonki sa fajne? Polecacie coś?

Czy otulacze kupować już OS? A ta tetra do środka to masakrycznie droga jest. 1 sztuka 70x70 kosztuje około 30 zł - a powinnam ich mieć z 10 pewnie co?

Losanna
19-07-2013, 12:42
Czyli np.
2 pop in (2 bo teraz jakąs promocje mają - i druga jest za 50 %) plus dodatkowy wkład

3 kieszonki Babyetty z wkładem welurkowym.
2 kieszonki Nappyme z wkładem

Jakie jeszcze kieszonki sa fajne? Polecacie coś?

Czy otulacze kupować już OS? A ta tetra do środka to masakrycznie droga jest. 1 sztuka 70x70 kosztuje około 30 zł - a powinnam ich mieć z 10 pewnie co?

Bambusowa tetra jest doga, ale zacznij od muślinowych ecopi. Zestaw 4 szt. można kupić za 29 zł. Są dość chłonne. Na pewno dla takiego maluszka wystarczą.

sweetrose
19-07-2013, 12:48
kokosi ma bardzo fajne pieluszki (to nasza forumowa mama-sylviontko), OS może być jeszcze za duże...
jak rozmiarowe pieluszki to wybrałabym już eMkę bo dzieci szybko rosną a i eSka w rożnych firmach inaczej wypada...ja pieluchowałam od 5 m-ca i do 2 roku życia przewałkowałam wiele pieluch, o zgrozo na każdym etapie rozwoju i pieluchowania co innego nam odpowiadało, także może być tak, ze to co teraz dobre nie będzie się sprawdzało przy biegającym szkrabie, może spróbuj na bazarku coś dobrać i wypróbować, a jeśli chcesz koniecznie nówki to tak jak dziewczyny radzą wziąć rożne pieluszki, najwyżej co wam nie podejdzie odsprzedasz na bazarku ;)
spróbuj otulaczyka + tetra np bambusowa, albo jakiejś wełenki ;) nappime ma też fajne i zgrabne pielusie, babyetta dla nas była za duża,
najlepiej jakbyś wzięła po 1 czy 2 pieluszkach rożnych firm ;) w zależności jak często chciałabyś prać to potrzebujesz co najmniej 15-20szt ;)
także pomiksuj ;) troszkę AIO, kieszonek i otulaczy z tetrą/wkładami czy formowankami ;)
był czas, że uwielbiałam wełniane otulacze czy gatki, był moment, gdy uwielbiałam polarowe otulaczyki, ale i czas AIO i kieszonek ;)
teraz na szczęście młody lata w majteczkach lub trenerkach, ale i na noc jeszcze zakładamy kieszonkę;)

Judyta
19-07-2013, 12:49
Ja u tak małego dziecka nie zdecydowałam się na close parent, kupiłam je dopiero niedawno (hmm pół rokutemu), bo one mają z tyłu dość gruby rzep i bałam się, że będzie uwierać..

Przytulia
19-07-2013, 12:50
U nas najlepiej sprawdziły się Małe Me (Milovia), najlepiej przylegają, PUL jest cieniutki, ładnie się układa, mają przeszycia wzdłuż nóżek i polarek nie wyłazi. Ich wkłady też są fajne, miękkie, nie rolują sie, dobrze chłoną.
Kieszonki BabYetty sprawdzają się u nas dopiero od niedawna. Nie mają przeszyć więc polarek moczy bodziak. U nas to był duży problem, przebieranie całego Stasia (pielucha, bodziak, spodnie) co 1,5h to jakaś masakra była. Poza tym wkłady są dość duże, sztywne, rolowały się i zaginały w kieszonce.
Mieliśmy też kieszonkę ekomamy, fajna była :) I kieszonkę BumGenius na rzepy, nie podeszła nam :)

peluche
19-07-2013, 12:52
na Twoim miejscu zainwestowałabym w tanie bazarkowe pieluszki rozmiarowe i popróbowac po jednej z kazdego rodzaju i firmy - każdemu pasuje cos innego.

Ja dla maluszka miałam własnie rozmiarowe, z one size tylko flipa i babyetta - kieszonki oraz kilka mniejszych kieszonek np. kokosi.

leluchow
19-07-2013, 12:55
A może do 4-5 mcy w ogole tylko otulacze i tetra a potem jak dupina wieksza to kieszonki? Tylko co wtedy na noc?

leluchow
19-07-2013, 12:56
na Twoim miejscu zainwestowałabym w tanie bazarkowe pieluszki rozmiarowe i popróbowac po jednej z kazdego rodzaju i firmy - każdemu pasuje cos innego.

Wiecie co.... no nie dam rady.... niby wiem ze nic w tym złego ale nie dam rady użyć używanych

sweetrose
19-07-2013, 13:04
Wiecie co.... no nie dam rady.... niby wiem ze nic w tym złego ale nie dam rady użyć używanych

ale jak Ci syn zakupczy pieluszkę nowiuśką to wypierzesz i ubierzesz na pupę?? czy wyrzucisz do kosza??
albo przy jakimś wirusie czy biegunce przejdziesz od razu na jednorazówki??

ja na początku kupowałam młodemu tylko nowe, ale za to handmade...// także tanie wersje//
firmówek nie kupowałam z racji małych funduszy, wielopieluchowanie wciąga i można wpaść w szał zakupowy,
przy nowych pieluszkach byłabym już bankrutem...// może chociaż dla próby na bazarku kup coś co Cię ciekawi,
a jak się sprawdzi to odsprzedaj i kup nówkę....

co do nocek, ja jak zaczynałam przygodę z pieluchami to wprowadzałam ją małymi kroczkami (mąż dopiero po roku się przełamał)
stosowałam za dnia tylko po domu, a na noc i spacery jenorazówka... i małymi kroczkami po testach wyeliminowałam jednorazówki całkowicie ;)

ale jestem w stanie zrozumieć - niektórych brzydzi lub oburza sam fakt pieluchowania dziecka pieluszkami wielorazowymi,
a innych pieluchowania używkami...

leluchow
19-07-2013, 13:13
Mnie nie oburza i nie brzydzi fakt ze kupa tylko że cudza kupa :-) Ale ja z tych lekko nienormalnych jestem - na wakacje do hotelu zabieram własna pościel bo się brzydzę cudzej :rolleye:

sweetrose
19-07-2013, 13:21
Mnie nie oburza i nie brzydzi fakt ze kupa tylko że cudza kupa :-) Ale ja z tych lekko nienormalnych jestem - na wakacje do hotelu zabieram własna pościel bo się brzydzę cudzej :rolleye:

niektórzy pieluchują bezkupkowo, albo kupują na próbę i się okazuje, że im kompletnie nie pasuje coś i sprzedają jako raz użyte ;)
czasami się zdarza choć rzadko ;) także czasem warto zajrzeć na bazarek a nóż coś wyłowisz ;)
możesz również w dziale kupię na bazarku napisać czego szukasz i zaznaczyć że chętnie nówki albo bezkupkowe....

a jak już koniecznie chcesz nówki to wypróbuj różne firmy lub chociaż rożne rodzaje ;)
ja z ręką na sercu polecić mogę sylviontko - "kokosi" ma cudne pielusie, szyje również pod zamówienie ;)
uwielbiam jej pieluszki, były z nami na każdym etapie rozwoju mojego synka ;)
Sylwia szyje zarówno rozmiarowe pieluszki jak i OS, ma kieszonki, AIO, SIO, otulacze, wełenki, polarki, wkłady, formowanki, woreczki pulowe,
do niedawna tetrę bambusową... ma cudne śliniaki, myjki welurkowe i bambusowe... i dla kobiet co nieco ;)

mój stosik bardzo często się zmieniał, ewoluował, ale zawsze miał gigantyczne rozmiary ;p
nawet teraz mam jeszcze sporo za dużo pieluch a mały w majtkach i trenerkach szytych przez babcię lata ;p

co do tetry bambusowej to i tańszą można znaleźć ;) ja mam chyba jeszcze 2 szt nówek, nawet nie pranych ;)
chyba poczekają na kolejnego pieluszkowca o ile w końcu się zabierzemy z mężem za ogarnięcie starań ;)

fajne i chłonne są także takie ręczniczki lub wkłady bambusowe składane na 3 lub 4 razy ;)

RoxieSTB
19-07-2013, 13:22
Bambusowa tetra jest doga, ale zacznij od muślinowych ecopi. Zestaw 4 szt. można kupić za 29 zł. Są dość chłonne. Na pewno dla takiego maluszka wystarczą.

te musliny moga byc na razie za wielkie - mam ich 8 sztuk dla synka prawie 4mc (no ale waga piorkowa 5kg) i sa dosc duze, robia mrowczy odwlok ;) no i skladam tylko w prostokat, samoloty i inne origami powoduja ze maly ma straszny balagan miedzy nogami ;) na pozniej na pewno warto miec, ale na teraz chyba lepej cos mniejszego kalibru - moze zaczac od rozzmiarowych prefoldow?

my na noc uzywamy formowanek bambusowych little lamb - sa cudowne jak dla mnie, mieciutkie jak kaczuszka ;) ale sa dosc grube i na poczatku uzywalismy tylko na noc.

Nadarienne
19-07-2013, 13:26
A może do 4-5 mcy w ogole tylko otulacze i tetra a potem jak dupina wieksza to kieszonki? Tylko co wtedy na noc?

Ja tak robiłam, ale teraz chyba zdecydowałabym się dla malucha na jakieś małe formowanki na troczki plus otulacze. Chociaż formowanki dłużej schną niż tetra do składania, to teraz lato, więc nie powinno być źle. Za to są jednak szczelniejsze przy nóżkach niż prostokąt z tetry.
Kieszonek jeszcze nie testowałam, ale u Oli dosyć często są małe siknięcia i musiałabym całą pieluszkę przebierać, a tak tylko wkład zmieniam w otulaczu.

Ale jak pewnie widzisz, co post, to inna opinia - tak więc chyba, tak jak tu Ci już kilka osób pisało, musisz popróbować i zobaczyć, co Wam będzie najlepiej pasować. ;)

leluchow
19-07-2013, 13:33
A taki wkład bambusowy 34x12 do otulacza to wystarczy jeden? Czy lepiej takie reczniczki bambusowe?

sweetrose
19-07-2013, 13:39
A taki wkład bambusowy 34x12 do otulacza to wystarczy jeden? Czy lepiej takie reczniczki bambusowe?

zależy od dziecka ;) niektóre mało siusiają albo raz a porządnie, mój synek był mega sikaczem i potrafił mi przesikać wszystko...
nawet mega pancernie chłonny zestaw oraz wełenkę z formowanką mega chłonną ;/ także wszystko zależy od zdolności Twojego synka ;)
bo waga jak na 1,5m-cą nie koniecznie ciężka ;p mój w tym wieku ważył już 5200 ;p

a na noc jakbyś sie już zdecydowała to jakaś chłonna formowanka i wełniany otulacz lub gatki - ponoć idealny zestaw ;)

tytanowa@
19-07-2013, 14:04
Na Twoim miejscu brałabym kieszonki Nappime OS (powinny być dobre, jako jedne z nielicznych i na takiego malucha i potem) oraz otulacze z tetrą (może być zwykła tylko LUX) albo prefoldami. PUPEKO ma fajne prefoldy w rozmiarze S które po złożeniu są wielkości standardowego wkładu do kieszonki a są w mojej opinii bardziej chłonne (sporo bardziej- więcej warstw). Wkłady z Nappime sa też super. Ja się na Babuetcie trochę zawiodłam, ale to dużo zależy od dziecka, więc odradzić tez nie mogę.
Otulacze Nappime OS, FLIP, CLOSE PARENT też moim zdaniem się spiszą- ja używałam prawie od początku i było ok.

leluchow
19-07-2013, 14:38
To może tak:

kieszonka Charlie B. OS
Kieszonka Blueberry OS

Otulacz XS + 4 wkłady welurkowe Babyetta

Milovia Małe Me OS - 3 kieszonki

2 otulacze Milovia OS + 10 wkładów

3 kieszonki Nappime


Wystarczy? A może jeszcze 2 kieszonki kokosi ?

sweetrose
19-07-2013, 15:00
a milovi/male me nie chcesz mniejszych tych kieszonek?? OS na noc ubiera mój 2,5 roczny synek

spinek
19-07-2013, 15:01
Witajcie, jestem mamą 1,5 m-cznego chłopca (waga 4600-4700). Już w ciąży czaiłam się na wielorazówki, ale stchórzyłam :-). Teraz w sumie jestem zdecydowana zacząć pieluchowanie wielo głownie z uwagi na brak chemii przy dupinie. Siedzę w necie od wczoraj od 17 i coraz głupsza jestem mam wrażenie.
Czy mogłybyście zerknąć czy taki zestaw jest ok?
5 pieluszek Close Parent pop in - 3 bambusy 2 minkee
2 dodatkowe wkłądy bambusowe
2 dodatkowe wkłądy minkee
5 pieluszek kieszonek May Lily OS

Zastanwiam się czy dokupić jeszcze np. 2 formowanki i 2 otulacze Babyetty w rozmiarze XS?
Będę wam wdzieczna za wszelkie uwagi.

1)close parent planujesz nową generację czy starą?
nowa jest sztywniejsza przy brzuszku, na starej szybciej widac zużycie (mechaci się), ale moim zdaniem bardziej przyjazna dla dziecka
imo dobra pielucha

2) may lilly- hmmmmm, niewielu ma zwoleników, ja nie miałam, ale ma mało pochlebnyc komentarzy, podobno skłona do wycieków i duża (ale- każdemu co innego pasje, moze u Ciebie się sprawdzi- radzę jednak kupić na poczatek tylko 1 i sprawdzić czy Ci pasuje)

xs bym nie brała już tylko weszła w os od razu, szkoda przy takiej wadze kupować xs zktóych zaraz bob wyrośnie
ale tak-> formowanki i otulacze na noc Ci się przydadzą, babyetta otulacze rzeczywiście godne uwagi

formowanki weź już bambusowe lub konopne (konopne bardziej twardnieją w praniu)-> przy tak dużym dziecku 100% bawełna będzie gorszym rozwiązaniem, bambus i konopie sa chłonniejsze

spinek
19-07-2013, 15:03
To może tak:

kieszonka Charlie B. OS
Kieszonka Blueberry OS

Otulacz XS + 4 wkłady welurkowe Babyetta

Milovia Małe Me OS - 3 kieszonki

2 otulacze Milovia OS + 10 wkładów

3 kieszonki Nappime


Wystarczy? A może jeszcze 2 kieszonki kokosi ?

blueberry os nie polecam Ci na takiego małego szkraba, to bardzo duże kieszonki i szerokie w kroczku,
o xs już pisałam

spinek
19-07-2013, 15:06
charlie banana os zmniejsza się do mikro rozmiarów wręcz a starcza.... u nas do 14,5 kg starczył to dobry wybór

Kreska
19-07-2013, 15:37
Bambusowa tetra jest doga, ale zacznij od muślinowych ecopi. Zestaw 4 szt. można kupić za 29 zł. Są dość chłonne. Na pewno dla takiego maluszka wystarczą.

Bambusowa tetra lenny lamb 30 zł za 3szt
Właśnie będę taka zamawiać na dniach :-)

Losanna
19-07-2013, 16:32
Bambusowa tetra lenny lamb 30 zł za 3szt
Właśnie będę taka zamawiać na dniach :-)

Wszystko zależy od gramatury.

Kokosi miała niegdyś za 12 zł / szt., chyba już niedostępne. Ale gramatura nie była bardzo wysoka.

Ale podeślij adres sklepu :) przyda się :)

kali
19-07-2013, 17:46
Xs nie brałabym już w tym wieku, my tak zaczynaliśmy zakładać już os

mały one size kokosi będzie leżał idealnie ;) Ale ja używałam już w tym wieku też normalnych one size babyetty, kokosi, milovi, nappieme

Świetnie chłoną ręczniczki bambusowe kokosi i wkłady składane, bardzo je polecam, zarówno do otulacza jak i kieszonek

Cp nie kupowałabym na twoim miejscu, ja wypróbowałam i zaraz sprzedałam, wg mnie sztywne są i jakieś takie duże dla malucha.

spinek
19-07-2013, 20:11
k

Cp nie kupowałabym na twoim miejscu, ja wypróbowałam i zaraz sprzedałam, wg mnie sztywne są i jakieś takie duże dla malucha.

kali, a jakie miałaś, nową generację prawda?
ta stara, jak już pisałam powyżej, jest bardzo fajna, mięciutka i przyjazna, niestety szybciej się niszczy, nowa- imo nieprzyjazna.

kali
19-07-2013, 20:40
kali, a jakie miałaś, nową generację prawda?
ta stara, jak już pisałam powyżej, jest bardzo fajna, mięciutka i przyjazna, niestety szybciej się niszczy, nowa- imo nieprzyjazna.
właśnie miałam starą, kupiłam ją po naczytaniu się o niej,że jest fajna i u nas na pupie była może z 3 razy.
Ale jakby nie było, każdemu co innego pasuje :P

spinek
19-07-2013, 20:56
właśnie miałam starą, kupiłam ją po naczytaniu się o niej,że jest fajna i u nas na pupie była może z 3 razy.
Ale jakby nie było, każdemu co innego pasuje :P


:lool::lool::lool: i to mnie bawi w pieluchach, co matka to opinia, szczerze współczuję nowicjuszom;)

leluchow
19-07-2013, 21:11
:lool::lool::lool: i to mnie bawi w pieluchach, co matka to opinia, szczerze współczuję nowicjuszom;)

no bardzo smieszne ......... ;-)

kali
19-07-2013, 21:34
no bardzo smieszne ......... ;-)
ja na prawdę polecam mniejszy one size od kokosi czy to kieszonki, czy inne i też wkłady składane i ręczniczki ;) co do tej firmy nie widziałam złych opinii ;)

NEMO
19-07-2013, 23:09
Ja kupiłam na początku tak jak Ty CP z bambusem, ale tak jak ktoś pisał CP mają gruby rzep z tyłu, mocnå gumkę, wkład z gumką z tyłu i dla takiego maluszka robi się trochę za dużo. Poza tym jak zmiejszasz napkami rozmiar CP (mają lamówkę) tworzy się fałdka, nie są wygodne dla takich maluszków (wiem co mówię, kupiłam 13 szt CP i usiłowałam pieluchować w nich młodego od początku). Kupiłam w końcu wełniane otulacze imse vimse i wkłady bambusowe lolipop i to już było ok. Ja z kieszonkami przy takim maluszku byłabym ostrożna, bo będą przeciekać i możesz się zniechęcić a szkoda. Mam też Maylilly i na początku porażka, ale jestem z natury uparta i próbowałam dalej, aż moje dziecię dorosło do kieszonek:-) teraz nawet na nocki używamy kieszonek. CP czekają na raczkowanie i chodzenie i myślę, że na odpieluchowanie będą dobre, bo mam wkłady bambusowe a mój młody nie cierpi wilgoci przy pupie:-)

Guest
19-07-2013, 23:20
w nappime zainwestuj
zerknij do naszej blanki ecodidi ma fajny system z wełnianymi otulaczami, jej formowaki używam od ok 3 mies do dziś ( 1,5) w stanie bardzo dobrym


miłego wkręcania się :lol:

inka
19-07-2013, 23:52
Na pieluchowanie nie ma jednej recepty. Tak jak dziewczyny pisza, kazemu co inego pasuje.

Jednak nie inwestuj w bardzo male pieluszki, bo dzieci szybko rosna. Kieszonek tez bym nie kupowala zbyt wielu, ( sama mam 2( charlie banana & babyette i ciesze sie ze wiecej nie kupilam).

Polecam ecodidi, super welniane otulacze z wpinkami.
Jezeli nie masz nic przeciwko chinskim pieluszkom to Bobolider ma ciekawe otulacze za 25 zl.
Ja na Twoim miejscu kupilabym troche muslin, tetry bambusowej czy co tam Ci wpadnie w oko.

Powodzenia w pielchowaniu :thumbs up:.

Ananke
20-07-2013, 00:03
[QUOTE]Na pieluchowanie nie ma jednej recepty. Tak jak dziewczyny pisza, kazemu co inego pasuje.

No wlasnie, bo na przyklad:


Kieszonek tez bym nie kupowala zbyt wielu, ( sama mam 2( charlie banana & babyette i ciesze sie ze wiecej nie kupilam).

Ja mam ponad 20 i jestem bardzo zadowolona. Nie chcialo mi sie bawic w skladanie tetry itp.


Polecam ecodidi, super welniane otulacze z wpinkami.

U mnie sie nie sprawdzil niestety. Chcialam na noc, ledwo przykrywal mi formowanki, potem mlodemu jakas wysypka wyszla i jednak wyszedl ze mnie len, bo nie chce mi sie prac recznie i lanolinowac.


Jezeli nie masz nic przeciwko chinskim pieluszkom to Bobolider ma ciekawe otulacze za 25 zl.
Ja na Twoim miejscu kupilabym troche muslin, tetry bambusowej czy co tam Ci wpadnie w oko.

Hehe, ja na twoim miejscu nie kupowalabym tetry, tylko kieszonek kilkanascie, roznych firm, a na noc z 5 sztuk bambusowych formowanek i ze 3 otulacze. Plus rolke papierkow jednorazowych do lapania kupy.

:-)

demona
20-07-2013, 06:58
ja na twoim miejscu nie kupowalabym tetry, tylko kieszonek kilkanascie, roznych firm, a na noc z 5 sztuk bambusowych formowanek i ze 3 otulacze. Plus rolke papierkow jednorazowych do lapania kupy.

żeby Ci ułatwić:
ja wielbię tetrę + otulacz, na zmianę z formowankami bez otulacza :twisted:

leluchow
20-07-2013, 09:43
No ja sama nie wiem. Nie wiem czy będę wiedziała jak złożyć tę tetrę. Cenowo otulacz plus wkład ( a propos czemu tetra a nie wkłady - takie które wyglądają jak podpaski z materiału) wychodzi mniej więcej tyle co keiszonka. Myslałam o 2 otulaczach i niewielkim zapasie wkładów jakby mi kieszonki nie wyschły.... Poki co kupiłam kieszonke charlie i milovii - zapieluchuje 2 razy jak mnie nie wnerwi cały system i jak się młody nie przemoczy po pachy to zainwestuje wtedy w 20 szt.

leluchow
20-07-2013, 11:26
Te papierki jednorazowe zakładać nawet jak dziecko karmione piersią kupy ma jakie ma ?:ninja:

demona
20-07-2013, 11:28
papierki Cie pewnie szybciej wkurza niz cokolwiek

Kreska
20-07-2013, 11:30
Zależy jakie otulacze kupisz i co do środka. I z jakimi kieszonkami porownujesz.
Kieszonka po 1 siknieciu idzie cała do prania.
W otulaczu zmieniasz tylko wkład.
Wkłady składane czy tetra dużo szybciej schną niż takie wkłady gotowe jak podpaska jak piszesz.
Ją jestem za opcją z otulaczami :-)

leluchow
20-07-2013, 11:30
a milovi/male me nie chcesz mniejszych tych kieszonek?? OS na noc ubiera mój 2,5 roczny synek

No niby od 3,5 kg są...

leluchow
20-07-2013, 11:42
Wkłady składane czy tetra dużo szybciej schną niż takie wkłady gotowe jak podpaska jak piszesz.
Ją jestem za opcją z otulaczami :-)

"podpaski " - dłużej schną
terta - najlepiej muślin lub bambus ewentualnie zwykła grubsza - ale jak ją złożyć? - W podpaskę?
Wkłady składane to te prefoldy?

Na gotowe "podpaski" już nie potrzeba wkładki sucha pielucha, prawda? Na tetrę dajecie? A na prefoldy?


Z chustą 6 lat temu jakoś szybciej mi poszło :-)

Kreska
20-07-2013, 12:04
Ją używam wkładów składanych, prefoldow, bawełnianych albo bambusowych albo tetry składane w prostokąt.
Nie dokładam żadnej wkładki sucha pieluchy ani papierkow.

Gotowe wkłady mogą dawać uczucie suchosci albo nie w zal co mają na wierzchu.
Ją wolę naturalne materiały a nie polary i mikro costam przy pupie dziecka :-)

Mag
20-07-2013, 12:13
wiesz co, strasznie sobie zaraz zamotasz;)
kup dwie kieszonki np nappi me, wąskie w kroku, na dłużej posłużą, jakby co szybko sie sprzedają. Do każdej kieszonki po dwa wkłady. Z polarem najlepiej od środka te kieszonki, żeby sprawdzić czy nie uczula dziecka.
kup dwa otulacze, powiedzmy imse wimse s, szerokie nauszniki z rzepami, zero ucisku, ładnie obejmuja to co w środku.
Kup 10 muslinów czy tetry zwyklej nawet, nie jakiejś grubej, porządnej, zwykłą kup, ona sie zbiegnie troche i dla malucha jest lepsza niż tetra lux (czyli ta gruba). Bedziesz ja wkładac do otulacza po zlożeniu w prostokąt. Ja bym naciskała na zwykłą tetrę.
Kup jedną formowankę, powiedzmy bumgenius bambus s. Przyda sie na po kapaniu powiedzmy, zeby sobie dzieć pospal dłuzej.
I nic więcej.
Naszykuj sobie wiaderko najlepiej przy sedesie i wannie/prysznicu, myjki z czegokolwiek, nawet te zwykłe małe ręczniczki dziecięce, po zasikaniu wrzucaj do wiadra, po zas..aniu wywalaj do kibelka/ spłukuj prysznicem zimna wodą, przy praniu na 60 stopni dawaj dodatkowe płukanie i wsypuj mało proszku.
Zmieniaj pieluchę co max. dwie godziny (i tak dłuzej nie da rady). Tych pieluch jest dość mało, przy maluszku to półtorej dnia, jeśli w nocy jednorazówkę założysz, co na razie Ci polecam dla spokoju Twego własnego.Natomiast ta liczba wystarczy by sie co nieco zorientowac w temacie praktycznie.
Wiem, że jestes zdecydowana na wielopieluchowanie, ale pomału wszystko, nie wiesz, co polubisz, czy w ogóle, jaki system będzie u Was lepszy, zaraz się zamotasz i zniechęcisz, bo to kasa, bo trudny wybór....
Potem jak sie zorientujesz a będzie to szybko, zaczniesz dokupować.

inka
20-07-2013, 12:25
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQs8aG-O9vSivdB3qTagCJYfEUkPp9ca9Rpke4xPZIsoYADcl82

Prefold w otulaczu.

* prefoldy dluzej schna.

Ja na poczatku skladalam tetre w ten sposob, powstaja takie majty, przez co nie ma wysoko pod pleckami, rowniez kupa sie nie wyleje.

Teraz jak juz dziecko mam duze to skladam ak zeby byl prostokat.

http://www.imsevimse.co.uk/aImg/9205.jpg


Czy piszac o wkladach jak podpaski masz na mysli takie?
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQH701kb1jPi0Sm04eBdcOJPwjfpVj4U fB3upskN32ILfFtwO9o

leluchow
20-07-2013, 12:44
Dokładnie takie. Boje się ze nie opanuje tego składania. a dłużej schna tzn ile? Można je na grzejniku suszyc? A czy jak kupie np. zachwalana formowanke bambusowa kokosi to musze mieć jej otulacz? czy mogę mieć rozmiarowy innej firmy - zgra się to?



Matko jaka ja ciemna jestem.

Mag
20-07-2013, 12:49
nie musisz miec otulacza tej samej firmy, inka pokazuje wyżej o co chodzi.

Kreska
20-07-2013, 13:03
Prefoldy schna dłużej niż tetra ale krócej niż podpaskowe wkłady.

leluchow
20-07-2013, 14:14
Dobra to przemyślałam sprawę po raz kolejny i chyba wreszcie stworzyłam liste ostateczną na początek:

1 kieszonka OS kokosi + 2 wkłady
2 formowanki bambusowe kokosi S - na noc planuje

1 kieszonka CB OS
Otulacz Milovia S
Otulacz IV rozmiar s

20 prefoldów rozmiar Infant

2 kieszonki z wkładami Nappime.

Jak Młody podrośnie to jeśli ktoś bedzie chciał kupic małe otulacze i prefoldy to je sprzedam a kupie pewnie większe rozmiary tego co mi bardziej podejdzie - albo prefoldy albo kieszonki albo jedno i drugie.

Błagam powiedzcie że jest już w miarę ok. Czy potrzeba więcej prefoldów? Lub otulaczy?

NEMO
20-07-2013, 15:02
ja poszłabym w 4 otulacze (mleczne kupki lubią je brudzić), lubię IV bo mają płaską gumkę z tyłu (nie gniecie w plecki) i dodatkowe uszczelnienia przy nóżkach. Osobiście prefoldów nie cierpię, dla mnie wyglądają jak ścierki, wolę wkłady bambusowe (elipsa) teraz na wkład bambusowy dodaję wkład mikrofibra z polarem ( też elipsa) i leżą doskonale i dużo chłoną. Tylko ja wkłady suszę w suszarce elektr i bambus jest mięciutki, a z grzejników twardy (można rozetrzeć w rękach, ale to trochę roboty)

husky
20-07-2013, 15:07
ja bym dokupila jakis otulacz jeszcze zamiast kieszonki i zwykla tetre mozna zlozyc w cwiartke i na 3 i jest oki.
sama jeszcze nie zaczelam ale ogladalam film z yt zalinkowany z forum i te skladania sa banalne ;)

husky
20-07-2013, 15:08
dziewczyny tetre, flanele, frotte mozna suszyc w suszarce? th prefildy i,formowabki tez? tylko otulaczy nie?

inka
20-07-2013, 15:11
Oj pamietam swije pierwsze zkupy pieluchowe :roll: siedzialam chyba 2 misiace na internecie, pieluchy snily mi sie po nocach :roll:.

OK a teraz do rzeczy

Twoje dziecko wazy prawie 5 kg, wydaje mi sie, ze S-ki za dlugo wam nie posluza.Jak juz to kup jeden otulacz S, a drugi One Size.

Jezeli boisz sie skladania to pocwicz na sucho ;). Nie musisz skladac skomplikowanie, mozesz tylko w prostokat.

Nie wiem czy zakup 20 prefoldow malego rozmiaru to dobry pomysl. Z prefoldow maluch Ci wyrosnie . Kup kilka sztuk i zobacz jak wygladaja na zywo.

Z kieszonkami zeszlabym do powiedzmy 2 sztuk roznych firm. Tyle wystarczy zebys sie zorientowala czy je polubisz.

Przy takim maluszku trzeba miec 20- max 30 pieluszek.

Z ciekawosci ile chcesz przeznaczyc na pieluchowe zakupy?

:)

NEMO
20-07-2013, 15:14
dziewczyny tetre, flanele, frotte mozna suszyc w suszarce? th prefildy i,formowabki tez? tylko otulaczy nie?
Suszę w zasadzie wszystko poza otulaczami i kieszonkami i nie suszę też wkładów Maylily, bo raz wysuszyłam i się skurczyły.

leluchow
20-07-2013, 15:20
Oj pamietam swije pierwsze zkupy pieluchowe :roll: siedzialam chyba 2 misiace na internecie, pieluchy snily mi sie po nocach :roll:.

Z ciekawosci ile chcesz przeznaczyc na pieluchowe zakupy?

:)

Ja siedzę od 3 mca ciąży :-). A pieluchy sniły mi się właśnie dziś :-) A co do kasy to max 1600 na całość - chyba wystarczy ,co?
A te wkąłdy elipsy czyli podpaski są jednakowe do otulaczy s i OS?

inka
20-07-2013, 17:16
Ja siedzę od 3 mca ciąży :-). A pieluchy sniły mi się właśnie dziś :-) A co do kasy to max 1600 na całość - chyba wystarczy ,co?
A te wkąłdy elipsy czyli podpaski są jednakowe do otulaczy s i OS?

Nawet za 600 zl powinnas dac rade, bez markowych pieluch.
Na wkladach to sie nie znam za bardzo, bo ja od poczatku na skladanych pieluszkach i kilku formowankach. Do otulacza OS Flipa po maksymalnym zmiejszeniu wchodzi na dlugosc 30 cm , po max rozlozeniu okolo 35 cm, ale wejdzie wiecej bo zawsze mozna troszke podwinac. Wklad nie moze byc za waski bo sie dupka bedzie o PUL obcierala.

NEMO
20-07-2013, 18:24
Tu ci wklejam o jaki wkład mi chodzi, mieścił się super do IV otulacza s, zresztąużywam je cały czas jako uzupełnienie do kieszonek, bo bambus najszybciej i najlepiej chłonie i nie mamy żadnych przecieków. Dokładam go zawsze na drzemki do Maylily.

http://www.organicalulu.pl/pieluchy-wielorazowe-/642-lollipop-chlonny-wklad-bambusowy-.html

Kreska
19-08-2013, 22:04
Wszystko zależy od gramatury.

Kokosi miała niegdyś za 12 zł / szt., chyba już niedostępne. Ale gramatura nie była bardzo wysoka.

Ale podeślij adres sklepu :) przyda się :)

Na stronie lenny lamb kupowałam bamusowe: tetra bambusowa (http://pl.lennylamb.com/products/show/396_pieluszki-tetrowe---100-bambusowe---3-szt#rid=2340)

Macie jeszcze jakąś sprawdzoną, niedrogą? (u kokosi nie ma...)

leluchow
25-09-2013, 11:29
Zamówiłam wreszcie - bo już myślałam ze nie dojdę do jakichś wniosków zanim dzieć się odpieluchuje. Póki co kupiłam 1 kieszonkę , 2 formowanki, 3 otulacze i 20 wkładów różnych: tetry , prefoldów i wkładów mikrofibrowych. Paierków nie kupiłam. Sądzę że trzeba będzie dokupić jeszcze otulacz con 1 i jeśli spodobają nam się kieszonki to kilka kieszonek ale to już można sobie co jakiś czas kupić. nie wiem czy to co mam teraz wystarczy mi przy założeniu ze piorę codziennie. Zobaczymy, jeśli nie to mam jeszcze paczkę jednorazówek w domu będę się wspomagać póki nie dokupię . mam nadzieję że się polubię z wielo.

leluchow
26-09-2013, 09:08
Ogarnia mnie radosne podniecenie :-) Dzwonił kurier - w ciągu godziny pieluszki będą u nas. Gdzie znajdę w necie w mare rzetelne i łopatologiczne informacje co robić z pieluchami, otulaczami wkłądami przed pierwszym uzyciem i póżniej? Chodzi mi o taka wiedze w pigułce.
No i cały czas się zastanawiam czy 3 otulacze to nie za mało? Czy w nocy 4 miesięczne niemowlę jest przewijane więcej niż raz?

larwunia
26-09-2013, 09:31
Ogarnia mnie radosne podniecenie :-) Dzwonił kurier - w ciągu godziny pieluszki będą u nas. Gdzie znajdę w necie w mare rzetelne i łopatologiczne informacje co robić z pieluchami, otulaczami wkłądami przed pierwszym uzyciem i póżniej? Chodzi mi o taka wiedze w pigułce.
No i cały czas się zastanawiam czy 3 otulacze to nie za mało? Czy w nocy 4 miesięczne niemowlę jest przewijane więcej niż raz?

Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz w dziale Pielęgnacja pieluch, przed pierwszym użyciem przede wszystkim musisz pieluszki wyprać, możesz je wcześniej namoczyć w płynie do mycia naczyń.

Życie pokaże czy starczy ;),trzeba wypróbować, co Wam się najlepiej sprawdza, bo każdemu, co innego. Ja w nocy swojego malucha w tym wieku nie przewijałam, bo przesypiał już całe noce i nie chciałam go wybudzać, ale to zależy od dziecka, tego ile siusia, czy robi kupkę w nocy i ile przede wszystkim je, więc trudno odpowiedzieć ile razy się przewija.

leluchow
26-09-2013, 09:36
Teraz go nie przewijam bo kupy nie robi a i nie sika jakoś dużo. Więcej chyba zaraz po pierwszym karmieniu po przebudzeniu. A wyprać mam i wkłądy i Pule i formowanki? w 60 stopniach z proszkiem Bio-D?

larwunia
26-09-2013, 10:41
Teraz go nie przewijam bo kupy nie robi a i nie sika jakoś dużo. Więcej chyba zaraz po pierwszym karmieniu po przebudzeniu. A wyprać mam i wkłądy i Pule i formowanki? w 60 stopniach z proszkiem Bio-D?

Trzeba wyprać wszystko, wkłady i formowanki potrzebują nawet kilku prań, żeby nabrać pełnej chłonności. Ja piorę na 40 st najczęściej, więc niekoniecznie aż w 60 st. Jeżeli nie masz problemu z tym, żeby nie przebierać w nocy i pieluszka nie będzie przeciekać, to pewnie, że możesz po przebudzeniu :)

leluchow
26-09-2013, 12:05
i otulacze tez mogę wyprać w 40 stopniach ? Nic im nie będzie? Sorry za infantylne pytania ale nie chce spaprać czegos od poczatku

marjen
26-09-2013, 13:36
konieczność przewijania czteromiesięczniaka w nocy to trochę kwestia indywidualna już. Moja córka która często w nocy w jednorazówkach była i tak wymagała przewinięcia dwa, trzy razy w nocy bo po prostu było jej niewygodnie.

Magenta
26-09-2013, 13:38
Z tego co wiem, otulacze z PUL można prac w 60 stopniach. Nie więcej bo PUL się zniszczy. Przeczytałam Twój wątek z ciekawości i jesli dobrze myslę masz właśnie otulacz z PUL, a nie wełniany?

Wyga
26-09-2013, 13:39
Większość pieluch na metkach ma podane w ilu stopniach prać ;) Moje mają 60, ale 40 zupełni wystarczy aby wszystko sprać. Możesz popróbować, sprawdzić.

leluchow
27-09-2013, 08:49
pierwsze koty za płoty : otulacz flip Plus wkłąd mikrofibrowy Milovii. PO 2 h wkłąd bardzo pełen i minimalny przeciek przy nóżce. Za późno przewinęłam? Zle założyłam czy nóżki za chude?

marynarka
27-09-2013, 10:32
Flip lubi czasem przy nóżce puścić :? Ja przebieram swoją małą tak co godzinę, a czasami częściej... Wszystko zależy jaki ma humor... Czasami po każdym siknięciu chce być przebrana i nie ma rady :roll: Jak używałam wkładów, ręczniczków czy tetry w prostokąt, to przewijałam co godzinę na pewno...

leluchow
27-09-2013, 11:29
Synek ma luz - jemu mokro w gatkach różnicy nie robi.

owieczka33
28-09-2013, 00:23
pierwsze koty za płoty : otulacz flip Plus wkłąd mikrofibrowy Milovii. PO 2 h wkłąd bardzo pełen i minimalny przeciek przy nóżce. Za późno przewinęłam? Zle założyłam czy nóżki za chude?
A jak fujarka ułożona? Nie była na bok?
Nóżki, jezeli ma szczuple też mogą zdarzać sie przecieki przy Flipach (zaraz ten probem zniknie ;) ), u nas sprawdzały się otulacze z falbanką, taka jaka ma na przykład ImseVimse (ale i inne ).

larwunia
28-09-2013, 00:39
Jeżeli wkład był dopiero raz prany, to pewnie nie ma jeszcze maksymalnej chłonności, pamiętam, że początkowo z tego powodu strasznie mnie wkurzał właśnie wkład Milovii, po czym nagle przestał przeciekać. Druga sprawa jest, że ja np. w tym wieku musiałam używać wkład + coś jeszcze ( np. mały ręczniczek z Ikei ) inaczej były przecieki. Teraz zazwyczaj używam dwóch wkładów. A po założeniu otulacza masz duże szpary przy nóżkach?

villemko
28-09-2013, 01:21
Mnie nie oburza i nie brzydzi fakt ze kupa tylko że cudza kupa :-) Ale ja z tych lekko nienormalnych jestem - na wakacje do hotelu zabieram własna pościel bo się brzydzę cudzej :rolleye:

Często trafiają się nowe używane, ja na początku miałam opory ale jak mam wydac 100 zl na pieluchę to wybór jest prosty ;). Dziewczyny takie szybkie pytanko mam bo tak mi się nasunęło a nie chcę tworzyć nowego wątku - mam trochę chinek kieszonke które czasami przeciekają przy nóżkach i ich nie zakłądam ze względu na to ryzyko - czy jakbym na taką kieszonkę założyła wełniak - to by było za dużo?

NEMO
28-09-2013, 09:43
myślę, że możesz przesadzić. Spróbuj potraktować kieszonkę jak otulacz, czyli wkłady na polarek a na wkłady wkładkę sucha pielucha. Może pomoże jeżeli polarek w kieszonce przeciąga wilgoć, bo jeśli maluch ma za chude nóżki to nie pomoże, musi dorosnąć do kieszonek.

villemko
28-09-2013, 22:37
Włąśnie to jest klocek i uda mają w obwodzie 30 cm ;) już tak robiłam jak piszesz , zastanawiam sie czy nie odpróć tego polarka i zrobić z kieszonek otulacza bo teraz tak głównie pieluchuję :1. otulacz+prefold lub 2. formowanka + wełniak

kudlaczek
11-12-2013, 21:57
Pamiętam jak ja się denerwowałam, czy wszystko mam, czy dobre kupiłam... nie obyło się bez wpadek, ale przynajmniej zawsze kupowałam używki, więc kasy za dużo nie straciłam.

Używki mają tę dobrą cechę, że są już kilka razy prane, więc zwykle mają super chłonność.

U nas tetra rządzi, bez wkładki sucha pupa, bez polarku. A na nocki formowanki.

Jakby któraś chciała poczytać jak ja to robię to zapraszam na posty: http://www.violianka.blogspot.com/search/label/pieluchowanie

villemko
12-12-2013, 11:03
Dołączyłam się:)

Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka